Swoop fringe fot. Adobe Stock

Na punkcie swoop fringe oszalał Instagram. Jak wygląda najmodniejsza grzywka na 2021 rok?

Po erze prostej grzywki do brwi przyszedł czas na asymetryczną gęstą grzywkę, która pasuje do każdego kształtu twarzy.
Małgorzata Machnicka / 04.11.2020 10:07
Swoop fringe fot. Adobe Stock

Swoop fringe to przeciwieństwo klasycznej, prostej, sięgającej brwi grzywki. Nosi ją m.in. Emma Stone czy Reese Whiterspoon, a w latach 70. lansowała ją sama Audrey Hepburn. Jak stylizować swoop fringe w 2021 roku, aby wyglądać stylowo i modnie?

Jak wygląda swoop fringe?

Swoop fringe to grzywka zaczesana na bok. Tylko tyle? Ta najmodniejsza jest gęsta i gładka gdzie część włosów „schowana" jest za ucho. Zerknij na zdjęcia Reese Witherspoon - na zdjęciu po lewej stronie grzywka jest niemal „wtopiona" w taflę włosów, na zdjęciu po prawej zdecydowanie wyodrębniona - najkrótsze pasma sięgają brwi.

To, co jest charakterystyczne dla swoop fringe to to, że zrobiona jest z dużej ilości włosów, co tym samym oznacza, że nieco tracą na objętości.

Taka grzywka najlepiej prezentuje się przy półdługich i długich włosach. Jeśli jesteś posiadaczką krótkiej fryzury powinnaś tak dobrać jej długość, aby harmonizowała z długością pozostałych włosów. 

grzywka swoop bangs
fot. ONS.pl/Reese Witherspoon

Komu pasuje swoop fringe?

Taka grzywka pasuje do każdego kształtu twarzy. Co więcej, tym kwadratowym i trójkątnym doda lekkości i złagodzi rysy. To także dobra fryzura dla tych z was, które zawsze chciały nosić grzywkę, ale po pierwsze nie wiedzą czy będzie im w niej do twarzy, a po drugie czy będzie to wygodne rozwiązanie (opadające na czoło włosy niektórych może doprowadzić do szaleństwa). Swoop fringe z łatwością można spiąć.

Modną grzywkę na 2021 rok da się wyczarować zarówno z prostych z natury włosów, jak i kręconych. Pamiętaj, że powinna być masywna i mieć odpowiednią objętość. 

Jak stylizować grzywkę swoop fringe?

Grzywka swoop fringe jest niezwykle wdzięczna w stylizacji, bo daje duże pole do popisu. Można ją czesać idealnie na gładko i część włosów „schować" za ucho - wygląda wtedy elegancko i schludnie, dzięki czemu świetnie sprawdzi się podczas biznesowego spotkania. 

Wolisz nieco więcej szaleństwa na głowie? Możesz wprowadzić odrobinę artystycznego nieładu - nałóż żel do stylizacji na opuszki palców, wetrzyj w końcówki grzywki i delikatnie roztrzep. Swoop fringe można również zakręcić na lokówce - zerknij jak stylizuje ją Emma Stonę - podkręcona grzywka i spięte włosy to idealna fryzura na wielkie wyjścia.  

grzywka 2021
fot. ONS.pl/Emma Stone

Więcej o modnych fryzurach:
Fryzury, które wykonasz w 5 minut 
Long shag, czyli fryzura wyszczuplająca twarz