POLECAMY

Na czym polega przedłużanie włosów?

Zabieg przedłużania włosów jest bezinwazyjny i nie powoduje bólu, a włosy mogą zostać przedłużone od 20 do nawet 60 cm! Jakie są techniki przedłużania włosów? Komu poleca się przedłużanie włosów? Na czym polega przedłużanie włosów?
Na czym polega przedłużanie włosów?

A dziś chcę mieć długie!

Włosy kobiet niemalże każdego dnia są poddawane szeregom różnego rodzaju zabiegom pielęgnacyjnym. Mycie, nakładanie oraz zmywanie odżywki, użycie pianki stylizującej bądź też lakieru do włosów to tylko wybrane przykłady stosowanych systematycznie kuracji.

Oczywiście celem wszystkich wspomnianych powyżej zabiegów jest nic innego, jak tylko zapewnienie kosmykom odpowiedniego wyglądu. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, w których nałożenie lakieru bądź też pianki do włosów może nie być wystarczające do osiągnięcia upragnionego efektu. Bo co zrobić w przypadku, kiedy jesteś posiadaczką krótkich włosów, a nagle zamarzy Ci się fryzura wykonywana z długich, lśniących włosów?

W takim momencie nie pozostaje Ci więc nic innego jak tylko… udać się do najbliższego salonu fryzjerskiego w celu zafundowania sobie zabiegu przedłużania kosmyków! A na czym taki zabieg polega? Czy nie jest on szkodliwy dla zdrowia Twoich naturalnych włosów?

Zobacz też: Czy przedłużanie włosów jest szkodliwe?

Ty i… centymetry pasm przedłużonych

Zabieg przedłużania włosów jest zabiegiem bezinwazyjnym, a więc ryzyko, że może on spowodować u Ciebie jakikolwiek ból, po prostu nie wchodzi w grę.

Przedłużanie włosów poleca się w przypadku kobiet, które mają ochotę na zdecydowaną zmianę dotychczasowego stylu pasm, jednak nie chcą one zbyt długo czekać na odrost włosów.

Teoretycznie włosy mogą zostać przedłużone – w zależności od indywidualnych preferencji klientki – od 20 cm do nawet 60 cm. Niemniej jednak w praktyce nierzadko okazuje się, że długość kosmyków przedłużonych zależna jest bezpośrednio zarówno od długości naturalnych włosów, ostatniego stylu noszonej fryzury, jak i od kondycji kosmyków, jak również ich struktury. Z reguły więc przybliżone wymiary tego, o jaką długość pasma mogą zostać przedłużone, podać może wyłącznie ekspert zajmujący się na co dzień przedłużaniem kosmyków.

Zobacz też: Dlaczego włosy wypadają? (galeria)

Jak to się robi?

Jeśli chodzi o dostępne techniki, to pasma mogą być przedłużane metodą:

  • Racoon uwzględniającą doczepianie nowych kosmyków przy pomocy specjalnego, hypoalergicznego wosku, który dostosowuje się naturalnej barwy noszonych włosów;
  • metodą Microrings Hair Extenssion polegającą na doczepieniu nowych włosów za pomocą aluminiowych, dostosowanych kolorystycznie do włosów klientki, obrączek;
  • metodą Easy Hair Extenssion przy użyciu miedzianych tulejek które po złożeniu robią się płaskie, a więc niemalże niewidoczne;
  • techniką tak zwanej łuski klejowej, która z kolei uwzględnia doczepienie pasm zakończonych wspomnianą łuską do włosów naturalnych przy użyciu urządzenia grzewczego.

Autorem materiału jest klinika Handsome men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/miesiąc temu
Chciałam zawsze mieć przedłużone włosy. Moje wprawiały mnie w kompleksy. Zgłosiłam się do Great Lengths i...to odmieniło moje życie! Efekt zaskoczył każdego, a moje włoski były przepiękne i pięknie się układały. Musiałam co prawda zwracać uwagę na ich pielęgnację, ale Panie w salonie wszystko wyjaśniły :)