Modny efekt mokrych włosów

Kolejny już sezon fryzjerzy bawią się efektem mokrych włosów aby stworzyć ciekawe, modernistyczne uczesania, które niebawem zapewne podbiją ulice…
/ 14.05.2013 06:21

Kolejny już sezon fryzjerzy bawią się efektem mokrych włosów aby stworzyć ciekawe, modernistyczne uczesania, które niebawem zapewne podbiją ulice…

Modny efekt mokrych włosów

Fot. Barbara Bui, Alexander Wang, Rag & Bone

Nowoczesne mokre czesanie nie ma na szczęście nic wspólnego z efektem „mokrej Włoszki”, która zasłużenie kojarzy nam się często z kiczem lat 80-tych. Teraz jednak nie uderzamy już w strukturę loczków ale wykorzystujemy „wilgotne produkty” do wygładzania i kontrolowania włosów. Na pokazach mody wiosenno-letniej nie brakowało fryzur wykończonych żelami, olejkami i sprayami, które z łatwością można odtworzyć w życiu codziennym.

Jak spod prysznica
Nowoczesny mokry look wygląda prosto i bezpośrednio, zupełnie jakbyśmy dopiero wyszły spod prysznica i nic już z włosami nie robiły. To pomysł, który pasuje większości stylom i typom urody, a na dodatek wspaniale przykuwa uwagę do twarzy i makijażu.

Do wyboru mamy przy tym wersję całkiem mokrą oraz „pół-suchą”, gdzie włosy umocnione są tylko u nasady i przez kilka pierwszych centymetrów a potem luźno spływają lokami na ramiona. Ten ostatni look świetnie pasuje zarówno włosom długim, jak i sięgającym ledwie uszu i jednocześnie gwarantuje bardzo dużo kobiecego wdzięku.

Całkiem „mokre włosy” idealnie nadają się do robienia koczków oraz końskich ogonów, wygładzając włosy wokół głowy i pozwalając precyzyjnie wykończyć nawet bardzo wyszukane fryzury.

Modny efekt mokrych włosów

Fot. Carven, Elie Saab

Jak to zrobić?
Pół suchy efekt otrzymamy wcierając w wilgotne włosy piankę zwiększającą objętość i susząc je suszarką. Następnie dolną część włosów lekko podkręcamy na lokówkę, zaś górną układamy za pomocą super mocnego żelu i suszymy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/06.07.2016 19:10
Te fryzurki mozecie wykonać w salonie Dorothy Studio w Warszawie. Naprawde jesli chodzi o dobry i polecony salon to moim zdaniem nie ma niczego lepszego i na taki dobry nie trafiłam.
/15.05.2013 12:53
niemodny efekt tłustych włosów...