Modne upięcia włosów - przegląd fryzur (dużo zdjęć)

Modne upięcia włosów to przede wszystkim wysokie i niskie kucyki, koczki i półkoczki i fryzury zdobione opaskami i spinkami.
Małgorzata Machnicka / 08.02.2021 14:59

Upięcie włosów może być luźne i nonszalanckie albo mocno związane i starannie dopracowane. To w końcu jeden z najszybszych i bezinwazyjnych sposobów na stylową zmianę codziennej fryzury.

Jeśli nosisz półdługie lub długie włosy, możesz zrobić z nimi naprawdę wiele! Spięte włosy (np. w kok) pięknie eksponują dekolt i smukłą szyję. W zależności od swoich upodobań, możesz upiąć włosy w prosty, klasyczny sposób albo trochę zaszaleć i chociażby wpleść we włosy kolorową chustę. W naszej galerii znajdziesz ponad 60 upięć z różnych długości włosów.

Spis treści:

  1. Rodzaje upięć włosów
  2. Jak dobrać upięcie do kształtu twarzy?

Rodzaje upięć włosów

Upięcia mogą mieć różną formę - być nowoczesne, gładko spięte w wysokiego kucyka, klasyczne, ułożone w koka albo romantyczne i delikatne przerzucone na jedną stronę.

Niemal w każdym wiosenno-letnim sezonie gorącym trendem są warkocze, które luźno wplatamy w upięcie. Jesienią i zimą nosimy z kolei koczki i półkoczki, które są szybkie i łatwe do zrobienia, a do tego „nie psują się" pod czapką.

luźny kucyk i kok
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Do upinania włosów możesz wykorzystać spinki, gumki, klamry, wstążki czy ozdobne opaski. Hitem lata są kolorowe chusty przewiązane przez kucyka i luźno opadające na szyję i ramiona.

upięcia z ozdobami
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Kosmetyki do stylizacji włosów znajdziesz tutaj, a kod rabatowy Sephora umożliwi Ci ich zakup w lepszej cenie.

Jak dobrać upięcie do kształtu twarzy?

Odpowiednie upięcie włosów, podobnie jak dobrze dobrane strzyżenie, potrafi wyeksponować nasze największe zalety i ukryć ewentualne wady.

Twarz owalna

Masz to szczęście, że pasować będzie do ciebie każdy rodzaj upięcia włosów. To najbardziej symetryczny kształt twarzy.

Twarz okrągła

Okrągła buzia dobrze wygląda w niskich kokach i kucykach. Jeśli chcesz upiąć włosy wyżej, wypuść kilka pasemek tak, by tworzyły asymetryczną grzywkę.

Twarz kwadratowa

Możesz upinać włosy wysoko, nawet na czubku głowy, ale wpuść kilka pasemek, żeby zrównoważyć proporcje.

Twarz pociągła

Najlepiej będziesz wyglądała z grzywką - prostą lub asymetryczną i wycieniowaną. Możesz wtedy upinać włosy w dowolny sposób.

Twarz w kształcie serca

Niskie, romantyczne upięcia to najlepsza fryzura dla ciebie. Świetnie będziesz również wyglądała z pocieniowaną grzywką.

luźny kok
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Więcej pomysłów na modne fryzury:Są bardzo kobiece! Najmodniejsze fryzury półdługie Fryzura bob - jakie cięcie wybrać?

Redakcja poleca

REKLAMA