Mity o pielęgnacji włosów

Kobieta prostuje włosy fot. Fotolia
Powinnaś natychmiast z nimi skończyć.
Małgorzata Machnicka / 23.08.2017 14:42
Kobieta prostuje włosy fot. Fotolia

Kobiece rozmowy o włosach mogę trwać w nieskończoność. Wiem też (jako redaktorka), że to jeden z najchętniej czytanych przez was tematów. I nie mówimy tu tylko o samych fryzurach, ale również o pielęgnacji. W czym tkwi ten cały fenomen?

3 najmodniejsze odcienie włosów dla blondynki

Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Każda z nas chce mieć gęstą, lśniącą i pełną objętości (objętość - słowo klucz) fryzurę. Przyznajcie się, ile maseczek i odżywek macie w swojej łazience? Ile lakierów i suchych szamponów? Ile olejków, które podobno scalają rozdwojone końcówki? No właśnie. Nie wspominamy nawet, ile razy testowałyście już magiczne przepisy na płukanki z przepisów mamy czy babci...

Wokół pielęgnacji włosów narosło już tyle teorii, że ciężko odróżnić, które są prawdziwe i działają a które nie. My wam w tym pomożemy.

7 błyskawicznych fryzur na każdy dzień tygodnia

Mity o włosach, w które wierzymy:

  1. Powinnaś szczotkować włosy kilkanaście razy dziennie. Fakt: Po co? Włosy czesz tylko wtedy, kiedy się plączą. Czesanie sprawia, że pobudzasz mieszki włosowe do produkcji łoju. Im częściej to robisz, tym bardziej sprawiasz, że zaczyna brakować im objętości. Stają się też bardziej uwrażliwione i łamliwe. 
  2. Wiele osób wciąż wierzy, że podcinanie końcówek sprawia, że włosy rosną szybciej. Fakt: Świeżo obcięte końce po prostu nie łamią się, co daje wrażenie szybszego porostu.
  3. Olejki scalają rozdwojone końcówki. Fakt: Żaden kosmetyk nie jest w stanie skleić rozdwojonych końcówek, ani sprawić, że nasze włosy staną się grubsze i bardziej gęste. W większości przypadków jest to jedynie złudzenie optyczne.
  4. Sok z cytryny sprawia, że włosy stają się lśniące. Fakt: cytryna wysusza włosy prawie tak samo jak kosmetyki z alkoholem. Zdecydowanie odradzamy.
  5. Suszenie suszarką niszczy włosy i sprawia, że się rozdwajają. Fakt: Tak, ale tylko gorącym powietrzem. Najlepszym rozwiązaniem jest wysuszenie włosów w 70% ciepłym strumieniem powietrza. Reszta niech wyschnie sama.
  6. Najbardziej niszczy włosy farbowanie. Fakt: Przemysł kosmetyczny na tyle udoskonalił składy farb, że farbowanie nie jest tak szkodliwe dla włosów jak kiedyś. Niektóre farby nawet odżywiają włosy - sprawiają, że są bardziej miękkie i lepiej się układają.

Redakcja poleca

REKLAMA