Loki 2012

Krótki przegląd jak podkręcamy włosy w tym sezonie…

Włosy kręcone zawsze były i będą modne, bo trudno o lepszy trik natury na seksapil i zwiększenie objętości czupryny. Co roku zmieniają się jednak pomysły jak nosić loki i jak je skręcać – bo też nie każda z nas może się sprężynką pochwalić.

Co przynosi nam rok 2012?

Białe afro

Loki 2012Loki 2012Vidal Sassoon, Damien Carney

„Czarna” moda nadal nie przemija – dready, warkoczyki a nawet afro cieszą się wielką popularnością nawet w zestawieniu z bardzo jasną karnacją. Ta ostatnia fryzura to oczywiście nie lada wyzwanie dla miękkich włosów rasy kaukaskiej – odpowiednia stylizacja może wszak zdziałać cuda. W zależności od siły skrętu i grubości poszczególnych sprężynek efekt może być bardziej zwarty lub luźny – wręcz przypominający puch. Najważniejsze jednak żeby było gęsto, wysoko i dokoła całej głowy.

Fale Dunaju

Loki 2012Loki 2012Aved, Zentralverband des Deutschen Frisseur Handwerks

Szerokie perfekcyjne fale to efekt nie przypominający wcale naturalnych loków, ale uwielbiany ostatnio przez wiele celebrities. Najczęściej gładkie u samej nasady włosy fałduje się w sposób bardzo regularny i nabłyszcza, aby krągłości były jeszcze bardziej widzialne. Idealne uczesanie dla włosów bardzo długich, które dzięki takiemu podkręceniu nabierają objętości.

Sprężynki

Loki 2012Loki 2012Great Lengths, Franck Provost

Najbardziej ambitne i najtrudniejsze do utrzymania mimo wiatru, deszczu, nakryć głowy – sprężyste, puszyste, nieregularne loki robią prawdziwą karierę. Nadają się do włosów średnich i krótszych, które nie są zbyt ciężkie, ale mają odpowiednią długość aby skręt się na nich utrzymał. Są fenomenalnym sposobem na uzyskanie owalu twarzy, jeśli jest zbyt okrągła lub szeroka.

Łagodne krzywe

Loki 2012Loki 2012Sharon Cox

I wreszcie skręt najbardziej subtelny, idealnie nadający się do włosów z natury prostych, którym brakuje ciekawej tekstury. Włosy podkręca się bardzo luźno pozwalając im opadać łukami i jedynie przy końcach podwijać się mocniej. Takie pseudo-loki świetnie wyglądają przy bobach, z których chcemy ułożyć dużą grzywę na czubku głowy. Prawdziwy hit!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Moje marzenie ;))