Kosmetyki do włosów z filtrami UV, czyli chronimy włosy przed słońcem - 9 najlepszych produktów

Kosmetyki do włosów z filtrami UV przydadzą się nie tylko posiadaczkom farbowanych pasm. Produkty bowiem chronią nie tylko kolor włosów, ale również zapobiegają nadmiernemu przesuszeniu.
Małgorzata Machnicka / 10.06.2021 09:00

Kosmetyki do włosów z filtrami UV są tak samo ważne, jak te do skóry twarzy czy całego ciała. Odpowiednio chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, dzięki czemu pozwalają zachować wymarzony kolor pasm i odpowiednie nawilżenie na dłużej.  

Warto wiedzieć, że zniszczenia spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce są nieodwracalne, promieniowanie słoneczne niszczy aminokwasy i rozrywa niektóre wiązania białkowe, co bardzo osłabia strukturę włosa.

Do wakacyjnej kosmetyczki obowiązkowo wrzuć przynajmniej jeden produkt do włosów chroniący przed słońcem. Do wyboru masz spraye, odżywki i maski oraz szampony. Zajrzyj do naszego przeglądu - znajdziesz tam kosmetyki do włosów z filtrami UV od 19 do 109 zł.

Spraye do włosów z filtrami UV

Najwygodniejszymi produktami do włosów z filtrami UV są spraye - możesz wrzucić je do plażowej torebki i używać wszędzie tam, gdzie masz na to ochotę. Mają lekką, nieobciążającą włosów formułę, więc sprawdzą się nawet przy bardzo cienkich włosach.

Uszkodzenia spowodowane przez promienie UV są nieodwracalne, promieniowanie słoneczne niszczy bowiem aminokwasy i rozrywa niektóre ze znajdujących się we włosach wiązań białkowych. To osłabia strukturę włosów, które w konsekwencji wysuszają się, stają się szorstkie i łamliwe.

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/slonce-chron-wlosy-stosujac-kosmetyki-z-filtrami-uv_35340.html

Szampony do włosów z filtrami UV

Na rynku dostępne są również szampony z filtrami UV. Wystarczy umyć nim włosy, nałożyć ulubioną odżywkę (dobrze jest korzystać z odżywki z tej samej co szampon serii) i całość spłukać.

Odżywki i maski do włosów z filtrami UV

Jeśli szampon z filtrami to dla ciebie za mało, sięgnij po odżywki i maski chroniące kolor - najczęściej mają formułę bez spłukiwania.

Nałóż ją na mokre pasma i wysusz włosy. Pamiętaj, aby używać niezbyt dużych ilości produktu - potrafią sprawić, że fryzura traci na objętości.

Olejki do włosów z filtrami UV

Bardzo wygodną formą są również olejki z filtrami UV. W umyte i wysuszone włosy wetrzyj odrobinę produktu i przeczesz pasma palcami. Olejki dodatkowo zmiękczają i regenerują włosy, dzięki czemu lepiej się układają. 

Czytaj także:
Jak zwiększyć objętość włosów?
Jak pielęgnować włosy średnioporowate?
Jak stosować wodę brzozową na włosy?