fryzjer, pytanie do eksperta fot. FREE

Jak znaleźć dobrego fryzjera

Relacja z fryzjerem jest jak związek z facetem. Czasem trzeba zaliczyć wiele wpadek, aby poznać tego jedynego. Sprawdź, co możesz zrobić, by wizyta u fryzjera zakończyła się sukcesem.
/ 07.02.2011 13:43
fryzjer, pytanie do eksperta fot. FREE

1. Do fryzjera musisz mieć do niego zaufanie, a on powinien poznać cię jak najlepiej
Opowiedz mu o swoich zwyczajach. Czy masz czas na codzienną stylizację fryzury? A może zwykle tylko myjesz włosy i pozwalasz im schnąć naturalnie, bo musisz pędzić do swoich obowiązków? To są kluczowe kwestie i od nich zależy rodzaj fryzury, jaką fryzjer powinien ci zaproponować.


2. Jak najwięcej pytaj
Nowe fryzury zazwyczaj wyglądają super, gdy wychodzisz z salonu, ale często okazują się katastrofą, gdy trzeba samodzielnie je ułożyć. Potraktuj wizytę u fryzjera jako lekcję, po której będziesz w stanie bez trudu uczesać się tak, jak robi to profesjonalista.


3. Podpatrywanie gwiazd jest ok, ale nie staraj się ich ślepo naśladować, lecz traktuj ich fryzury jako inspirację.
Nie mów np.: "Chcę wyglądać jak Jennifer Aniston". Jeśli masz inny typ urody, prawdopodobnie nigdy nie będziesz wyglądać tak jak ona, a jej fryzura niekoniecznie będzie ci pasować. Weź pod uwagę także typ swoich włosów – czy są kręcone, czy proste – i wybierz fryzurę, która najlepiej sprawdzi się właśnie na nich.


4. Nie podążaj ślepo za trendami.
Teraz wolno wszystko! Wybór kolorów i fryzur jest ogromny. Ważne, żebyś wybrała taką, w której ty sama będziesz czuła się komfortowo. Jeśli modne są proste włosy, a tobie lepiej jest w kręconych, nie zmieniaj tego na siłę. I wcale nie musisz farbować włosów na blond tylko dlatego, że inne dziewczynyto robią.


5. Przede wszystkim bądź sobą.
A im lepiej ty i twój fryzjer poznacie twoje włosy, tym lepszy będzie efekt każdej wizyty w salonie.

Porady udzielił: Ben Skervin, stylista fryzur marki Head&Shoulders, który czesał m.in. Madonnę, a teraz dba o fryzurę Keiry Knightley.


Masz pytanie do fryzjera? Zadaj je na uroda.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/02.03.2016 15:02
Dobry fryzjer umie doskonale dopasować fryzurę do kształtu głowy i rysów twarzy. Ja jestem zachwycona podejściem do klienta i pełnym profesjonalizmem Pani Sandry z salonu Gnatyshyn przy Pasażu Ursynowskim 9. Niesamowicie kreatywna i pomysłowa stylistka, potrafiąca doskonale doradzić.