Jak wyprostować włosy na szczotkę?

Suszenie włosów może być czynnością prozaiczną z miernym rezultatem, ale może też zmienić cię w gwiazdę filmową i to niekoniecznie w salonie fryzjerskim.
/ 10.01.2013 06:47

Suszenie włosów może być czynnością prozaiczną z miernym rezultatem, ale może też zmienić cię w gwiazdę filmową i to niekoniecznie w salonie fryzjerskim.

Jak wyprostować włosy na szczotkę?

Suszenie włosów na szczotkę daje nie tylko wyprostowanie niechcianych fal i nierówności ale także piękny połysk oraz wspaniale zaokrąglony kształt fryzury, która od razu wydaje się bardziej objętościowa. I choć nie jest to technika prosta do samodzielnego wykonania, nie jest też niemożliwa. Oto najważniejsze wskazówki jak suszyć ze szczotką…

  • Suszarka: powinna mieć minimum 1500 watów aby szybko pozbywać włosy nadmiaru wody; najlepsze efekty dają zdecydowanie urządzenia jonowe.
  • Szczotka: okrągła, jest niezbędna aby podnieść włosy u nasady; najlepiej mieć nawet dwie aby jedną pozostawiać we włosach podczas suszenie z drugą.
  • Kosmetyk: Zanim zabierzesz się do suszenia musisz zastosować odpowiedni do swojego typu włosów kosmetyk, który nie tylko ochroni przed ciepłem ale także pomoże zachować kształt fryzury. Włosy cienkie wymagają wzmacniających serum zwiększających objętość aplikowanych na całą długość, włosom grubym wystarczy odżywka bez spłukiwania oraz spray ochronny nałożony na sam końcówki.
  • Cierpliwość: Najlepszy efekt osiągniesz jeśli przed suszeniem dasz włosom wyschnąć trochę samym. Odciśnij je po myciu w ręcznik i pochodź tak przez 10-20 minut. Włosy kręcone powinny być przed włączeniem suszarki suche jedynie w 50%, proste mogą być suche nawet w 80%.
  • Grzywka: od niej powinnaś zacząć prostowanie bo schnie najszybciej i najtrudniej ją potem wyprostować. Przerzucaj włoski z nad czoła raz na lewo, raz na prawo, wyciągając je na szczotce i kierując na nią strumień suszarki.
  • Sekcje: Całe włosy musisz podzielić na cztery sekcje i każdą upiąć oddzielnie spinką. Jedną sekcję tworzą włosy nad szyją, dwie włosy zebrane nad skroniami i jeszcze jedną zbierasz z samego czubka głowy. Pracując nad każdą sekcją kolejno, nabierasz mniejsze kosmyki na szczotkę i przesuwasz ją od nasady po końce kierując na włosie koniec suszarki. Suszarka powinna być ok. 7 cm od włosów i być zawsze skierowana w dół włosów aby zamykać łuski i nadawać włosom połysk. Przy samej nasadzie staramy się włosy podnieść jak najdalej od kierunku rośnięcia, aby fryzura nie była oklapła. Końce możemy dodatkowo podkręcić na szczotce aby uzyskać łagodne, okrągłe wykończenie.
  • Finał: Całkiem suche włosy dobrze jest utrwalić nabłyszczaczem lub olejkiem ale stosowanym bardzo oszczędnie aby nie zniweczyć całego prostowania.


Fot. womansday.com, thefashionablehousewife.com, Versace