Jak myć szczotkę do włosów? Szybki i prosty trik z TikToka

Jak myć szczotkę do włosów - tiktok fot. Adobe Stock, Andrii
Jak myć szczotkę do włosów, żeby pozbyć się z niej wszystkich zanieczyszczeń? Przepisem na dobrą, oczyszczającą kąpiel podzieliła się Tiktokerka @jessicahaizman. Dziewczyny są zachwycone jej działaniem. Sprawdź, jak ją przygotować.
/ 09.02.2023 05:35
Jak myć szczotkę do włosów - tiktok fot. Adobe Stock, Andrii

Olejowanie, regularne maseczki, profesjonalne kosmetyki — to wszystko na nic, jeśli nie zadbasz o higienę akcesoriów do stylizacji. Większość z nas całkowicie zapomina, że szczotka, tak jak nasze pasma, też potrzebuje porządnego oczyszczania. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ za każdym razem, osadzają się na niej olej, kurz, resztki produktów do stylizacji  i inne zanieczyszczenia. Kiedy tego nie robimy, wszystko znowu trafia na włosy i skórę głowy. To dlatego, nawet jeśli umyjemy je dwukrotnie, użyjemy najlepszych produktów, dokładnie wypłuczemy, i tak będą matowe i pozbawione objętości. W skrócie — nie pracuje wtedy jak należy. Brudna szczotka może też doprowadzić do chorób skóry głowy, swędzenia, pieczenia łuszczenia się, a nawet wypadania włosów.

Jak więc skutecznie myć szczotki? Łatwym i szybkim sposobem, podzieliła się Tiktokerka @jessicahaizman. Na początek, małym, plastikowym grzebieniem oczyściła je z włosów. Następnie włożyła do zlewu i przygotowała oczyszczającą kąpiel — dodała łyżkę sody oczyszczonej i szampon. Moczyła je przez 30 minut, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, i na sam koniec wypłukała pod strumieniem zimnej wody. Efekt? Szczotki jak nowe. Udostępniony przez nią film zebrał ponad 1,5 miliona polubień. Zobaczcie:

@jessicahaizman Am I alone? Did you know this was a thing? #deepclean #deepcleaning #cleaning #cleantok #hairbrush #nasty #disgusting #gross #cleanwithme #fyp #trend ♬ Rasputin (Single Version) - Boney M.

 

Jak często myć szczotki do włosów? Nie ma twardych zasad, jeśli natomiast regularnie stosujemy produkty do stylizacji — żel, pianki, lakier, wosk — warto myć je raz w tygodniu

Czytaj także:
Prostowanie włosów przez papier do pieczenia – nowy trend, który podbija TikToka
Prosty, szybki i tani trik z TikToka na gładkie włosy. Ten produkt na pewno masz w kuchni

Redakcja poleca

REKLAMA