Gładkie uczesanie

Wcale nie takie grzeczne, jak by się mogło wydawać… Gładkie, lśniące włosy to kolejny hit tego roku, który pozwoli paniom przyciągać męskie spojrzenia…
/ 31.05.2012 06:25

Wcale nie takie grzeczne, jak by się mogło wydawać… Gładkie, lśniące włosy to kolejny nieśmiertelny  hit , który pozwoli paniom przyciągać męskie spojrzenia…

Nadaje się na zakupy, spacer po plaży, imprezę i elegancką galę, a przy tym wspaniale eksponuje piękno twarzy. Wykończeń jest wiele, ale główne zasady dwie: dużo połysku i absolutna kontrola. Do stylizacji używamy więc silnego nabłyszczającego żelu, który ujarzmi wszystkie kosmyki. Falowane włosy należy poddać koniecznie działaniu żelazka – przynajmniej na długości okalającej głowę.
Dół włosów może być nieco bardziej fantazyjny, zwłaszcza dziko postrzępione końcówki nadają całej fryzurze nowoczesnego wyglądu. Jeszcze ciekawszy efekt daje cieniowanie włosów całymi warstwami i następnie układanie ich na dość sztywno. Przedziałek możemy pozostawić na środku lub dać nieco asymetrycznie – bez wielkiej przesady jednak – czoło powinno być raczej odsłonięte. U nasady włosy można najpierw lekko natapirować, aby nabrały wysokości.

Gładkie uczesanieI chociaż możliwości stylizowania dają dziś prawie każdej kobiecie z długimi włosami pole do popisu zachęcam, żeby jednak nie walczyć z naturą zbyt intensywnie. Lekkie fale można jeszcze na specjalne okazje wyprostować, ale generalnie, na co dzień, to uczesanie zdecydowanie najlepiej pasuje prostym, zadbanym włosom – jedwabistość to bowiem słowo, które dla tej fryzury ma kluczowe znaczenie. Dla pań z lokami mam dobrą wiadomość z innej półki: okazuje się, że mężczyźni długie kręcone włosy uznają za najbardziej sexy!

Fryzury: Philips, L’Oreal Professionnel, Schwarzkopf
 

Redakcja poleca

REKLAMA