włos, objętość fot. FREE

Gdy brak im objętości

Marzysz o bujnej fryzurze, ale to, co masz na głowie jest dalekie od ideału? Poznaj kilka trików, które pomogą ci optycznie zagęścić i pogrubić włosy.
/ 14.03.2011 10:12
włos, objętość fot. FREE
Przyczyna:
Albo jesteś właścicielką cienkich włosów, które ze względu na swoją delikatną strukturę nie chcą się puszyć, albo chcąc za wszelką cenę utrzymać włosy w dobrej kondycji, przedawkowałaś odżywki i maski silnie regenerujące, które znacząco obciążyły włosy. Taki efekt daje też pielęgnacja nieprawidłowo dobrana do rodzaju włosów.


Pielęgnacja:
Przyjaciółmi twoich włosów są kosmetyki zwiększające objętość. Począwszy od szamponów poprzez odżywki aż po produkty
do stylizacji. Pamiętaj jednak, że cienkie włosy łatwo obciążyć, dlatego zachowaj umiar w ich stosowaniu.

Jeśli czujesz, że przedawkowałaś z pielęgnacją, sięgnij po szampon oczyszczający. Usunie on zanieczyszczenia oraz resztki składników zawartych w kosmetykach, których używałaś do pielęgnacji i stylizacji. Pamiętaj jednak, że taki szampon pozbawi włosy naturalnej ochrony. Dlatego po oczyszczeniu konieczne jest ich solidne nawilżenie. Jeśli  nie potrafisz dobrać odpowiedniej maski, poradź się fryzjera podczas najbliższej wizyty.


Fryzura dla ciebie:

Powinna optycznie zagęścić i pogrubić włosy. Pomocne mogą okazać się duże wałki, aby stworzyć fale lub loki, i wielka, okrągła szczotka, by odbić włosy od skóry głowy. Polecamy proste triki: schyl głowę i wszystkie włosy spryskaj lakierem.

Jeśli masz długie włosy, na noc zwiąż je frotką na czubku głowy.


Masz problem z włosami? Poradź się specjalisty na uroda.pl