Fryzury z kręconych włosów - jaką wybrać, jak układać, jak pielęgnować

Fryzury z kręconych włosów wcale nie muszą być nudne. Zobacz, jak świetnie można w nich wyglądać. Przeczytaj rady naszego eksperta.
Joanna Futkowska / 31.10.2018 11:30

Kręcone włosy najlepiej polubić. Dobrze ostrzyżone, nawilżone i nabłyszczone wyglądają bardzo kobieco. Dlatego nie walcz z nimi, tylko wykorzystaj ich naturalną urodę. Nie masz pomysłu na fryzurę? Zajrzyj do naszej galerii!

Krótka fryzura odmładza lepiej niż niejeden zabieg. Najmodniejsze cięcia na 2018 rok!

Fryzury z kręconych włosów muszą być profesjonalnie ostrzyżone i wycieniowane. Tylko wtedy będą wyglądać naprawdę dobrze, będą miały swój niepowtarzalny styl. - mówi Agnieszka Płusa, stylistka fryzur, właścicielka autorskiego Zakładu Fryzjerskiego

Kręcone włosy stwarzają wiele możliwości – mówi nasz ekspert, Agnieszka Płusa, stylistka fryzur. Można je nosić ostrzyżone na krótko, ale pod warunkiem, że przy strzyżeniu wykorzystany będzie naturalny skręt włosa. Bardzo efektownie wyglądają też, gdy są dłuższe, ale wtedy koniecznie włosy muszą być pocieniowane. Bez tego będą wyglądały jak strzecha.

Do kręconych włosów w tym sezonie obowiązkowo powinna być grzywka. Może być krótka, z opadających włosów, albo długa, nawet zasłaniająca brwi. To absolutny hit!

Fryzury z kręconych włosów – jak pielęgnować?

Kręcone włosy często są przesuszone, a wtedy fryzura nie prezentuje się najlepiej – mówi nasz ekspert, Agnieszka Płusa, stylistka fryzur. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja.

Do każdego mycia powinno się używać nawilżającego szamponu i odżywki, a
raz na tydzień - nakładać na włosy maskę nawilżającą. Jeśli mimo takiej pielęgnacji włosy nadal się puszą, warto wspomóc się kosmetykami wygładzającymi, przeciw puszeniu.

Kosmetykiem niezbędnym, by włosy wyglądały efektownie i były lśniące jest preparat nabłyszczający. Spryskanie nim nada zdrowy połysk włosom kręconym, które z natury są matowe.

Więcej na temat fryzur
Nasze pomysły na jesień! Co myślisz o ombre na krótkich włosach?
Zapomnij o zmysłowych falach! Teraz hitem są "szklane włosy"

Redakcja poleca

REKLAMA