Fryzury artègo - "Flashback" 2013

Kolekcja fryzur "Flashback" 2013 marki artègo to wspomnienie lat 60. w nowej, współczesnej odsłonie. Styliści marki inspirując się ikonami mody: Sophią Loren, Brigitte Bardot, Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn, przygotowali 4 propozycje trendów fryzjerskich na sezon wiosna/lato 2013. Najmodniejszy look to zabawa strukturą, cięciem i kolorystycznym akcentem.
/ 04.03.2013 14:14

Fryzury artègo "Flashback" 2013 -  tendy wiosna-lato 2013

"Flashback" to nowa kolekcja autorskich fryzur stworzona przez włoską markę artègo. Kolekcja powstała przy współpracy ze stylistami marki artego: Krzysztofem Pajorem i Marcinem Machnickim. Cztery stylizacje to wielki powrót trendów z lat 60-tych osadzonych w nowej, współczesnej formie. Inspiracja ikonami mody z przeszłości dała początek połączenia lekkości z obfitością formy, bogactwa kształtów z minimalistyczną formą. Zabawa strukturą, cięciem i kolorystycznym akcentem wyróżnia te propozycje, pozwalając podkreślić osobowość, młodzieńczy wdzięk i poczuć się jak prawdziwa gwiazda.

Zobacz pierwszą stylizację

Stylizacja 1: SOPHIA LOREN

Współczesna wariacja na temat fryzury jednej z największych ikon włoskiego i światowego kina, uznanej w 1991r. przez magazyn People za "jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie". Luźno puszczone pasma zostały mocno zakręcone, co dodaje stylizacji objętości i lekkości. Wyjątkowy charakter fryzury podkreśla zdecydowany odcień rudości i wyróżnione kolorem pasmo.

Wykonanie fryzury:  W celu uzyskania lekkich i puszystych fal, na umyte włosy należy nałożyć piankę dodającą objętości, a następnie wysuszyć je na płaskiej szczotce. Następnie metodą cegiełkową przy użyciu  średniej grubości lokówki tworzymy loki na włosach. Powstałe loki rozczesujemy, by uzyskać dużą objętość. Pojedyncze pasma możemy lekko podtapirować. Całość utrwalamy lakierem i nabłyszczaczem dla uzyskania utrwalenia i połysku.

Kosmetyki użyte do stylizacji:

 • STYLING artego, pianka CASUAL VOLUME MOUSSE; poj. 250 ml ; cena 34,90 PLN
 • STYLING, artego spray mocno utrwalający HOT SHOT; poj. 100 ml; cena 14,90 PLN; poj. 500ml; cena: 37,90 PLN
 • STYLING, artego nabłyszczacz SHINE ON ME, poj. 250 ml; cena 34,90 PLN

Polecamy:  Miękkie fale na pokazie duetu Bohoboco wiosna-lato 2013

Stylizacja 2: BRIGITTE BARDOT

Lekka stylizacja, której inspiracją była legendarna francuska modelka, piosenkarka, aktorka filmowa oraz idolka zbuntowanych chłopców i dziewcząt. W tej stylizacji długie, proste włosy, zostały delikatnie upięte, co dodaje im lekkości. Słoneczne, płowe blondy, idealnie wpisujące się w hipissowski klimat późnych lat 60-tych, zostały przełamane intrygującą fioletowo-różową poświatą.

Wykonanie fryzury: Od nasady głowy na włosy nanosimy spray unoszący, natomiast na pozostałej długości  i na końce nakładamy fluid modelujący z niewielką ilością nabłyszczacza antystatycznego. Za pomocą okrągłej szczotki modelujemy włosy, a następnie podpinamy całość wysoko nad karkiem, starając się uzyskać luźne upięcie. Pojedyncze pasma wyciągamy, aby dodać całości lekko niedbałego stylu. Do stworzenia efektu połysk-mat na poszczególnych partiach włosów użyto pasty nabłyszczającej oraz pasty zapewniającej matowy efekt.

Kosmetyki użyte do stylizacji:

 • STYLING artego, spray podnoszący włosy u nasady ROOT LIFTER; poj. 300 ml ; cena 37,90 PLN
 • STYLING, artego fluid modelujący COOL SHAPE; poj. 300 ml; cena 37,90 PLN
 • STYLING artego, nabłyszczacz antystatyczny AQUA SHINE – poj. 75 ml; cena 37,90 PLN
 • STYLING artego, pasta nabłyszczająca FINGER PRINTS – poj. 75 ml; cena 37,90 PLN
 • STYLING artego, pasta PLAY POMATT – poj. 75 ml; cena 37,90 PLN

Polecamy: Różowe włosy - modne fryzury

Stylizacja 3: ELIZABETH TAYLOR

Niezwykle dziewczęca stylizacja inspirowana lookiem słynnej hollywoodzkiej gwiazdy srebrnego ekranu. Stylizacja dobrze komponuje się z ciemnymi odcieniami, wydobywając połysk włosów. Grzeczną, monochromatyczną koloryzację, można przełamać kilkoma ognistymi pasemkami wyciągniętymi od spodu. Taki efekt można łatwo uzyskać poprzez rozjaśnienie, a następnie nałożenie kolorowej farby.

Wykonanie fryzury: Na całą długość włosów nanosimy żel nabłyszczający i przy użyciu okrągłej szczotki oraz suszarki modelujemy fryzurę pasmo po paśmie, zaczynając od dołu głowy. Pasma wywijamy na zewnątrz. Całość utrwalamy lakierem.

Kosmetyki użyte do stylizacji:

 • Żel nabłyszczający lekko utrwalający SHAPING GLAZE; poj. 300 ml ; cena 37,90 PLN
 • Lakier UP & DOWN poj. 100 ml; cena 14,90 PLN; poj. 400ml; cena: 37,90 PLN

Polecamy: Trendy w makijażu wiosna-lato 2013

Stylizacja 4: AUDREY HEPBURN

Krótka fryzurka z charakterem, wzorowana na stylizacji reprezentantki ponadczasowej elegancji, prekursorki nowego, lekko buntowniczego i jednocześnie niezwykle wdzięcznego stylu. Współczesna Audrey to króciutka grzywka, odsłaniająca czoło, nierówna faktura oraz profesjonalne strzyżenie, wydobywające wielowymiarowy kolor, w odważnej wersji podkreślony barwną „plamką” nad skronią.

Wykonanie fryzury: Podstawą stylizacji jest  cięcie, które podkreśli nieregularność linii fryzury. Na włosy nakładamy fluid modelujący i układamy za pomocą kierunkowego suszenia powietrzem suszarki. Końcowe ułożenie pasm uzyskujemy za pomocą pasty.

Kosmetyki użyte do stylizacji:

 • STYLING artego, fluid modelujący COOL SHAPE;  poj. 300 ml; cena 37,90 PLN
 • STYLING, pasta FAST REPLAY, poj. 100 ml; cena 34,90 PLN

Zobacz także: Fryzury krótkie