POLECAMY

Co warto wiedzieć o farbowaniu włosów

Zdecydowałaś się na zmianę koloru włosów? To wspaniale! Zanim jednak to zrobisz, koniecznie przeczytaj rady mistrza świata we fryzjerstwie.
Co warto wiedzieć o farbowaniu włosów fot. FREE
Decyzja o wyborze właściwego środka do koloryzacji uzależniona jest od wielu czynników: efektu jaki chcemy osiągnąć, ilości siwych włosów, od tego czy nowy kolor będzie docelowym oraz jak często planujemy zmieniać odcień. W przypadku pierwszego farbowania niezwykle istotna jest łatwość aplikacji. W tym przypadku niezastąpione będą produkty koloryzujące w piance, takie jak pianka trwale koloryzująca Wellaton.

- Andrzej Matracki, Ambasador marki Wella, Mistrz Świata we Fryzjerstwie Artystycznym

O czym powinnaś pamiętać podczas koloryzacji? Sprawdź!

1. Bez względu na to, na jaki środek koloryzujący się zdecydujesz, pamiętaj o wykonaniu testu wrażliwości na produkt. Odrobinę preparatu nałóż na skórę w niewidocznym miejscu, po kilku minutach zmyj, a po 48 godzinach sprawdź, czy nie masz zmian alergicznych. Jeśli zauważysz zaczerwienienie lub gdy pojawi się uporczywy świąd – zrezygnuj z koloryzacji danym produktem. To znak, że najprawdopodobniej jesteś uczulona na jeden z jego składników.

2. Wybierając koloryzację pianką trwale koloryzującą Wellaton, warto zapamiętać cztery podstawowe zasady dotyczące jej aplikacji:
  • Pierwsza odnosi się do wyboru koloru. Jeśli wahasz się pomiędzy dwoma odcieniami, wybierz ten jaśniejszy. Jeśli masz siwe włosy, zdecyduj się na jaśniejszy kolor, ponieważ pianka trwale koloryzująca pokrywa do 100% siwych włosów.
  • Aby określić optymalny czas potrzebny do uzyskania odpowiedniego koloru, zalecam wykonanie testu pasemkowego. Dla uzyskania najlepszego efektu, czas trzymania pianki trwale koloryzującej na włosach nie powinien być dłuższy niż 40 minut.
  • Pamiętaj, że trwała ondulacja, wcześniejsze farbowanie, słońce czy temperatura w pomieszczeniu, w którym farbujesz włosy, mogą mieć wpływ na efekt i czas koloryzacji. Dlatego np. jeśli farbujesz włosy w bardzo ciepłym pomieszczeniu, szybciej uzyskasz pożądany kolor.
  • Nie zmieniaj swoich nawyków podczas farbowania włosów pianką, jeśli dotychczas używałaś kremu. Zaczynaj koloryzację od farbowania odrostów, a na resztę włosów nałóż piankę po upływie 10 minut.
3. Jaki preparat wybierać, gdy farbuje się włosy często?

Jeśli farbujesz włosy często, bardzo ważne jest żeby piankę trwale koloryzującą nakładać tylko na odrost. Nie należy nakładać jej na całą długość włosów i końcówki podczas każdego zabiegu koloryzacji. Taki zabieg nie jest korzystny dla stanu włosa. Najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie zawsze tego samego produktu, dzięki czemu odrost nie będzie się różnił od reszty włosów.

4. Jak dbać o wymarzony kolor włosów, aby długo się utrzymywał? Pianka trwale koloryzująca Wellaton zapewnia długotrwały i intensywny kolor, nie należy jednak zapominać o odpowiedniej pielęgnacji włosów farbowanych. Dlatego eksperci Wella wprowadzili na rynek produkty Wella Pro Series Color, które chronią włosy farbowane przed uszkodzeniami spowodowanymi czesaniem i stylizacją, pomagając zachować wielowymiarowy, głęboki i wyrazisty kolor.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)