POLECAMY

Farbowanie włosów po lecie

Po wakacjach twoje włosy są zwykle w trochę gorszej kondycji niż przed nimi. Dlatego warto teraz traktować je łagodnie i wybierać zabiegi, które pomogą im wrócić do formy.
Farbowanie włosów po lecie fot. FREE
Pogłębianie koloru
Kolory włosów farbowanych i naturalnych pod wpływem słońca tracą wyrazistość i płowieją. Sięgnij teraz po delikatne kosmetyki koloryzujące, które nie otwierają łusek, tylko otaczają włosy kolorem. Możesz zrobić to, kupując w drogerii produkt, np. w formie pianki, którą bez trudu sama rozprowadzisz na włosach. Wybieraj kosmetyki bez amoniaku, które nie rozjaśnią włosów, ale na kilka tygodni nadadzą im głębszy odcień.

Cieplejsze klimaty jesienią

Kiedy cera traci letnią promienność, blasku dodadzą jej włosy w trochę ciemniejszych i cieplejszych odcieniach. Nie chodzi o całkowitą zmianę koloru, lecz o delikatną korektę. Wystarczy kilka pasm w złotych, miodowych czy karmelowych odcieniach, aby cera cera odzyskała świeżość. 

Trójwymiarowa koloryzacja
W salonach Wella Profesionals możesz skorzystać z koloryzacji 3D, która polega na łączeniu podobnych do siebie kolorów. Technika nakładania farby przypomina robienie balejażu, ale fryzjer nakłada ją na szersze pasma włosów. Dzięki temu barwy nie tworzą kontrastów, tylko naturalne refleksy, które nadają fryzurze trójwymiarowy efekt.
Gdzie: Akademia Perfect Hair No 1, ul. Świętokrzyska 32, Warszawa, 22 620 80 50, cena: 130-300 zł.

Delikatne farbowanie
Jeżeli chcesz pozbyć się odrostów, wybierz koloryzację przeznaczoną do włosów delikatnych. W tym sezonie nowością jest koloryzacja bez amoniaku Na Yo marki Kemon. Zawiera tylko organiczne składniki (m.in. nagietek, jogurt i len), które nadają włosom trwały kolor i pokrywają siwiznę. Organiczne składniki znajdują się w farbie i kremowym aktywatorze, który inicjuje proces utleniania.
Gdzie: D&M Stawscy, al. Jana Pawła 61, lok. 216, Warszawa, tel. 22 838 50 85, cena: 200-300 zł.
 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)