POLECAMY

Co mówi o tobie długość włosów?

Bardzo często ludzie oceniają innych po kolorze włosów. Okazuje się, że długość włosów również ma wpływ na opinię!
Co mówi o tobie długość włosów? fot. Fotolia

Spójrzmy prawdzie w oczy - prawie każdy z nas, choć otwarcie nie chce się do tego przyznać, ocenia innych po wyglądzie. Jesteśmy w przeważającej części wzrokowcami, dlatego często przypisujemy ludziom cechy charakteru, sugerując się tym, co widzimy.

Żyjemy w świecie stereotypów i utartych przekonań. Bardzo często nasze oceny nie są zgodne ze stanem faktycznym, dlatego nie warto oceniać po pozorach. Niestety przyjęło się, że kobiety o rudym kolorze włosów uchodzą za wredne, zaś blondynki nie grzeszą inteligencją.

Zastanawiałaś się, czy długość twoich włosów ma wpływ na to, jak postrzegają cię inni? 

Co mówi o tobie długość włosów?

1. Długie

Posiadaczki długich włosów uznawane są za kusicielki, boginie seksu. Ich największą bronią jest seksapil. Jeszcze większe wrażenie na mężczyznach wywołują długie zalotne loczki i piękne, sięgające pasa fale, od których nie można oderwać wzroku. Przyjęło się, że bycie seksowną często koliduje z byciem inteligentną, dlatego płeć męska może przypisywać długowłosym paniom niski poziom IQ.

2. Krótkie

Paniom posiadającym krótkie włosy często przypisuje się cechy typowo męskie: szorstkość, konsekwencję w działaniu, upór. Uznaje się, że twardo stąpają po ziemi i nie potrafią uwodzić. Jednym słowem zdaniem mężczyzn krótkie fryzury odbierają kobietom seksapil. Oczywiście nic bardziej mylnego! Krótkie cięcie może być kuszące i zalotne, wystarczy wybrać odpowiedni sposób stylizacji.

3. Długość do ramion

To najmodniejsza długość już od kilku sezonów, dlatego ludzie odbierają panie, które mają włosy do ramion, jako pasjonatki najnowszych trendów. Taka fryzura jest nie tylko nowoczesna, lecz także bardzo dziewczęca. Gładko zaczesane włosy na bok dodają kobiecie subtelności, natomiast posiadaczka artystycznego nieładu postrzegana jest jako szalona i romantyczna.

Zobacz również:

Najlepsze fryzury na 2016 rok 10 zmysłowych fryzur z długich włosów 10 superfryzur z krótkich włosów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Kolejny artykuł i kolejne banały. Dlaczego na tym portalu nie ma konkretnych informacji, tylko ogóle ujęcie tematu. Mam wrażenie, że osoby piszące tutaj artykuły, robią to na akord, im więcej, tym lepiej. Treść i informacje - nieistotne.
/2 lata temu
Moim zdaniem nic w tym prawdy, ktoś sobie tak wymyslił bez żadnego sensu.. Ja się z tym nie zgadzam:)