Jak usunąć nadmiar lakieru z włosów?

jak usunąć lakier z włosów fot. Adobe Stock, sutlafk
Lakier do włosów jest niezbędnym i niezastąpionym kosmetykiem na naszej łazienkowej półce. Chmura lekkiej mgiełki dodaje objętości i przedłuża trwałość fryzury. Co jednak, gdy przesadzimy z ilością i chcemy szybko pozbyć się nadmiaru produktu? Odpowiadamy.
/ 01.07.2022 11:42
jak usunąć lakier z włosów fot. Adobe Stock, sutlafk

Lakier do włosów to niezbędny produkt dla każdej z nas, podobnie jak tusz do rzęs. Regularnie uzupełniamy nasze półki kolejnym flakonem magicznej mgiełki. To właśnie on odpowiada za to, że fryzura świetnie prezentuje się przez cały dzień w pracy, podczas ćwiczeń i wytrzymuje szalone imprezy do rana. Ale ma też drugą, ciemniejszą stronę — źle dobrany do rodzaju włosów i nieumiejętnie stosowany, sprawi, że będą suche, łamliwe i będą się puszyć. Szczególnie złą strategią jest kilkukrotne spryskiwanie. Zbyt duża ilość produktu wcale nie wpłynie na trwałość fryzury, a wręcz przeciwnie - zniszczy ją.  

Spis treści:

  1. Jak usunąć lakier z włosów?
  2. Jak prawidłowo stosować lakier do włosów?

Jak usunąć lakier z włosów?

W pośpiechu lub przez nieuwagę rozpyliłaś na włosach za dużo lakieru? Spokojnie, każdej z nas się zdarza. Jak więc szybko uratować fryzurę i włosy?

  • Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na pozbycie się lakieru jest wyczesanie go z włosów. Najlepiej zrobić to szczotką z miękkiego włosia, która jest delikatna i nie uszkodzi ich struktury. Z tej prostej metody wiele z nas korzysta w awaryjnych sytuacjach. Jest skuteczna przy niewielkim nadmiarze produktów. Gdy pasma są mocno sklejone i splątane, trzeba umyć włosy.
  • Gdy masz więcej czasu, najlepszym rozwiązaniem jest dokładnie umycie włosów. Można zrobić to standardową metodą (podwójne mycie + odżywka) lub zastosować metodę OMO (odżywka-szampon-odżywka) wykorzystując odżywkę emolientową i szampon głęboko oczyszczający. Warto również nałożyć odżywczą maskę na min. 15 minut.

Kremowanie włosów - łatwy i szybki sposób na lśniące włosy. Na czym polega i jak to robić?

jak usunąć lakier z włosówfot. ImaxTree/ AgencjaFree

Jak prawidłowo stosować lakier do włosów?

Żeby lakier spełnił swoje zadanie — utrwalił i nie splątał włosów — musi być odpowiednio stosowany. Oto kilka zasad, o których warto pamiętać:

  • lakier do włosów stosuj wyłącznie na suche włosy;
  • spryskuj z odległości min. 20 cm i za jednym razem rozpylaj na całej powierzchni włosów;
  • lakier do włosów stosuj nie tylko na zewnętrzne pasma, ale również na te pod spodem.

Czytaj także:
Rozjaśniacz do włosów - jaki wybrać i jakie daje efekty?
Modelowanie włosów krok po kroku. Jak układać cienkie, gęste i puszące się włosy?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA