Cassia na włosy — naturalny i szybki sposób na regenerację. Jakie daje efekty i jak stosować?

cassia na włosy fot. Adobe Stock, Светлана Монякова
Cassia to doskonałe rozwiązanie dla tych, których włosy są matowe, suche, zniszczone zabiegami fryzjerskimi i stylizacją. Już po jednym zastosowaniu daje niesamowite rezultaty — pasma są gładkie, miękkie i pełne blasku. Dowiedz się, u kogo cassia sprawdzi się najlepiej, i jak prawidłowo przygotować pastę.
/ 29.08.2022 05:48
cassia na włosy fot. Adobe Stock, Светлана Монякова

Cassia obovata dzięki bogactwu składników odżywczych, ceniona była już starożytności. To ajurwedyjskie zioło używane od tysięcy lat, to prawdziwy superfood dla włosów — silnie odżywia i regeneruje nawet najbardziej uszkodzone pasma. Powszechnie, ten drobno zmielony proszek przez wielu nazywany jest „neutralną henną”, ale niestety błędnie, ponieważ cassia nie jest ani henną, ani nie jest neutralna. Podczas gdy henna daje naturalne, intensywne odcienie czerwieni, pigment cassi ma bardziej żółty kolor i nie daje aż tak mocnych efektów — ma jedynie delikatne właściwości koloryzujące.

Spis treści:

  1. Cassia na włosy — efekty
  2. Cassia na włosy — jak stosować
  3. Cassia na włosy — jak przygotować

Cassia na włosy — efekty stosowania

Cassia może pomóc włosom na wiele sposobów. Przede wszystkim, znana jest ze swoich znakomitych właściwości naprawczych. Już po jednym zastosowaniu włosy są lśniące i miękkie. Dla najlepszych efektów zabieg cassiowania (jak go wykonać, przeczytacie w dalszej części artykułu) należy powtarzać co 2-3 tygodnie. Wybieraj również naturalne produkty. Cassię bez problemu kupisz w drogeriach oraz w sklepach z naturalnymi produktami.

Jak działa cassia na włosy:

  • sprawia, że włosy, są miękkie, elastyczne i pięknie błyszczą;
  • regeneruje zniszczone pasma;
  • zwiększa objętość włosów;
  • eliminuje łupież;
  • leczy problemy skórne;
  • przywraca skórze głowy optymalne PH;
  • głęboko oczyszcza włosy nie pozbawiając ich wilgoci;
  • wzmacnia naturalny kolor włosów;
  • pomaga ukryć siwe włosy;
  • wzmacnia skręt loków.

Amol na włosy - złoty środek na wypadanie. Jak bezpiecznie go stosować?

cassia na włosy - jak stosować i jakie daje efektyfot. Adobe Stock, Светлана Монякова

Cassia na włosy — do jakich włosów najlepsza?

Działanie cassi obovata szczególnie docenią naturalne blondynki i posiadaczki siwych włosów, ponieważ proszek delikatnie ociepli jasny kolor, a przypadku siwych — sprawi, że będą mniej widoczne. Brunetki natomiast będą mogły czerpać korzyści z jej działania pielęgnującego. Ostrożnie powinny z niej korzystać osoby, które farbowały wcześniej włosy farbą chemiczną, ponieważ ciężko przewidzieć efekty.

Sok z cebuli — najlepsze lekarstwo na łupież i siwe włosy. Jak stosować?

Cassia na włosy – jak przygotować?

Przygotowanie pasty jest bardzo proste. Ważne jednak, aby przed zastosowaniem dokładnie umyć włosy oczyszczającym szamponem.

Cassia na włosy krok po kroku:

  1. Do podgrzanej (ale nie gorącej!) wody destylowanej wsyp odpowiednią porcję proszku. Ilość zależy od długości twoich włosów.
  2. Dodaj kilka kropel soku jabłkowego/kwasku cytrynowego/octu jabłkowego, aby zakwasić i wymieszaj do uzyskania gęstej pasty. Całość nie może być zbyt wodnista.
  3. Przykryj folią aluminiową odstaw do utlenienia na 12 h.
  4. Pastę rozprowadź równomiernie na wilgotnych, umytych włosach i na skórze głowy (możesz to zrobić dłońmi lub pędzelkiem do koloryzacji), załóż foliowy czepek i trzymaj na włosach ok. 3-4 h. Dla wzmocnienia, owiń głowę ręcznikiem.
  5. Po upływie tego czasu dokładnie zmyj pastę ciepłą wodą.
  6. Pamiętaj, aby po cassiowaniu nie myć włosów przez 48 h. 

Czytaj także:
Ocet jabłkowy na włosy - domowy sposób na przetłuszczające się włosy. Jak stosować?
Olej z wiesiołka na włosy — najlepszy sposób na regenerację. Jak stosować i jakie są przeciwwskazania?

Redakcja poleca

REKLAMA