buty, ECCO, kolekcje wiosna-lato 2010

Wiosenne trendy Ecco

Vintage i neoromantyczny styl lat 80., ale także do nawiązujące do prostej formy i klasyki stylu „new age”
/ 01.02.2010 11:44
buty, ECCO, kolekcje wiosna-lato 2010
KRÓLESTWO MAGII
Trend królestwa magii jest przesycony aurą tajemniczości i oryginalnej dekadencji. Połączenie duchowych elementów z orientalnymi wpływami tworzy wyrafinowane i luksusowe wzornictwo. Metalizowaną i tłoczoną skórę zestawia się tu z miękkim atłasem, aby stworzyć całość, której aż chce się dotykać. Dymione szkło organiczne i połyskujące w świetle złoto są jak nowo odkryte skarby. Często spotykanymi elementami projektów „Królestwa magii” są również wstążki i koronki. Nieodłącznym atrybutem tego zmysłowego, buduarowego stylu są dodatki w stylu vintage.

BARWNA PRZESTRZEŃ
Istotą trendu barwna przestrzeń jest wolność i romantyczna postawa. Przede wszystkim pozwala on na ucieczkę od restrykcyjnych konwencji klasycznej mody na rzecz zrelaksowanego miejskiego stylu, inspirowanego nonszalancją i wygodą. Ręcznie wykonane detale, marszczona faktura postarzanej skóry, warkocze i węzły – wszystko to w oczywisty sposób nawiązuje do miejsc, których styl podąża za naturą. Paleta kolorystyczna odwołuje się do kolorów ziemi i wielu odcieni jasnego drewna.STYL RUSTYKLANY
Styl rustykalny odwołujący się do wyidealizowanej wizji wiejskiego życia, czerpie inspirację z westernu i krajobrazu prerii. Jest to trend charakteryzujący się naturalnością w stylu „new age”, który odzwierciedla tęsknotę za prostotą i klasyką. Często można tu spotkać przyszywane słomiane podeszwy i owalne kształty. Naturalnie garbowana, lśniąca skóra i odcienie wyblakłego drewna są wprost idealne do połączeń z jeansami, lekką bawełną i elementami patchworku – tak charakterystycznymi dla tradycyjnych wyobrażeń o Dzikim Zachodzie.

BOGACTWO WYOBRAŹNI
Ultrakreatywny styl bogactwa wyobraźni odwołuje się do radosnego założenia, że wszystko jest możliwe. Inspirowane „oldschoolowym” szykiem lat 50 i neoromantyczną atmosferą lat 80. bogactwo wyobraźni przywołuje jednocześnie obrazy kobiecej łagodności (uosabianej niegdyś przez Marilyn Monroe) i jakże skrajnie odmiennej „Material Girl” (kanciaste poduszki na ramionach i nowatorska koncepcja geometrii w modzie). „Witaminowe” kolory oraz kipiące energią lata kształty i detale nadają temu stylowi nieodpartą siłę przyciągania spojrzeń. Lśniąca skóra, sportowe dziurkowania, imponujące obcasy i krzyżujące się wiązania – wszystko to razem składa się na pogodną i tętniącą życiem atmosferę.
Tagi: trendy, buty, Ecco