Sandały rzymianki lato 2015 - Moda lato 2015 - Trendy sezonu

Zobaczcie nasze typy!
Karolina Kalinowska / 06.05.2015 07:00

Ostatnie promienie słońca już na dobre rozbudziły w nas apetyt na ciepłe dni. Dlatego coraz częściej rozglądamy się za odpowiednimi butami, które sprawdzą się podczas letnich miesięcy. Dzisiaj pod lupę bierzemy sandały zwane popularnie rzymiankami lub gladiatorkami.

Modne rzymianki na lato 2015


|od lewej: Chloe, Balmain, Hugo Boss|

Nie jest trudno się domyślić, że te popularne buty swoja nazwę zawdzięczają rzymskim legionistom i gladiatorom. Tradycyjnie to rodzaj obuwia na płaskiej podeszwie wykonany ze skóry w naturalnym kolorze i mogą sięgać powyżej kostki. Jednak w sezonie lato 2015 bardzo modny jest model kończący się tuż przed kolanem. Pojawiają się również modele na obcasach, koturnach i platformach - te ostatnie mają niewiele wspólnego ze swoim pierwowzorem.

W tym sezonie gladiatorki można było zobaczyć na wybiegach u największych kreatorów mody. Zakochali się w nich projektanci Chloe, Balmain i Hugo Boss. Oczywiście ich propozycje są bardzo różne, ale każda z nich bez wątpienia znajdzie wierne grono wielbicielek. Dałyście się przekonać do tych wygodnych sandałków?

Więcej modnych butów na lato 2015:

Tagi: moda lato