Produkty HAJDE fot. Wiktor Franko

Plecaki, piterki, torby, portfele o ponadczasowym designie. Kolekcja HAJDE!

Plecaki, piterki, torby, portfele o ponadczasowym designie – to m.in. tworzy się w pracowni HAJDE. To młoda polska marka, która powstała z zachwytu nad dziką przyrodą i z radości z odkrywania świata.
Magdalena Bury / 13.08.2018 11:51
Produkty HAJDE fot. Wiktor Franko

Polska marka - HAJDE!

Nazwa firmy wywodzi się z języka starosłowiańskiego i oznacza „naprzód!”. Określenie HAJDE pojawiło się w głowach twórczyń za sprawą starych piosenek harcerskich i muzyki bałkańskiej. HAJDE jest marzeniem, które powstało w sercach dwóch przyjaciółek – Uli Basińskiej i Oli Poławskiej.

Pierwsze produkty HAJDE powstały w 2013 roku w prowizorycznej pracowni na Saskiej Kępie. Obecnie firmę prowadzi Ola. Ula podróżuje po świecie i wyszukuje najlepsze materiały. Siedziba firmy – jej pracownia i sklep - mieści się w przedwojennej willi na Mokotowie, na poddaszu Domu Zabawy i Kultury Dzik.

Produkty od HAJDE są wyjątkowe. Zobacz sama!

Fot. Wiktor Franko

W pracowni tworzone są m.in. torby, plecaki, bukłaki, portfele, tytonierki i przyborniki. Każdy produkt HAJDE jest wytwarzany ręcznie i z wysokiej jakości naturalnych materiałów. Powstają z lnu, konopi, bawełny, drewna i metalu.

W pracowni używa się też unikatów przywiezionych z dalekich podróży. Właśnie dlatego w kolekcji znajdziemy szkockie kilty i nepalskie oraz indonezyjskie tkaniny ręcznie zdobione przez lokalną ludność.

Firma stawia na prostotę, jakość i perfekcję. Nie są to jednak tylko dobrze skrojone akcesoria przydatne w podróży. HAJDE to po prostu styl życia.

U nas nic nie jest przypadkowe. Wszystko ma swoją funkcję, bez zbędnych elementów lub niepraktycznych rozwiązań...
– mówi Ola Poławska, właścicielka HAJDE

Fot. Wiktor Franko

W ofercie HAJDE znajdziemy też kolekcję ubrań – bluz, kurtek i koszul. One również są inspirowane nieokiełznaną naturą. Każdy element garderoby powstały w pracowni ma swoje „leśne imię”. I tak ubrania nazywają się kolejno: wilk, niedźwiedź, sarna, potok, wiatr czy mgła...

Chodźcie, zabierzemy was do lasu, tam można odetchnąć od zgiełku miasta. Powiew wiatru, mech pod stopami i zapach sosny - to nasze inspiracje. Las to synonim przygody, w którą wyruszamy każdego dnia. Dajcie się porwać!
- dodaje właścicielka

Oferta HAJDE

W ofercie HAJDE znajdziesz m.in. piterek HAJDE (zwany popularnie nerką), który jest wykonany ręcznie z wysokiej jakości naturalnych materiałów. Ma nietypowe, autorskie zapięcie na drewniany guzik i metalowy suwak. Idealnie sprawdzi się podczas małych i dużych podróży.

Fot. Wiktor Franko

W ofercie HAJDE znajdziesz też przybornik. Pokochają go wszystkie artystyczne i wrażliwe dusze. Jest on wykonany z wysokiej jakości bawełny. W kolekcji znajdziesz 4 różne wersje kolorystyczne: Wojownika (intensywna czerwień), Szarego Wilka, Niezapominajkę i Żeglarza (mocny rubin).

Przyborniki mają specjalne przegródki na długopisy, kredki, pędzle i inne przybory. Dodatkowo projektanci pomyśleli o specjalnej szerszej przegródce na nóż do papieru czy zakreślacz akademicki. Wewnątrz znajdziemy także kieszonkę na drobiazgi, zapinaną na metalowy guzik i kieszeń na kartki A5. Każdy przybornik ma w zestawie kołonotatnik A5.

Zobacz też:Wybrałyśmy 17 sierpniowych nowości z sieciówek!7 par butów, które trzeba mieć w szafie w sezonie jesień-zima 2018/2019

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)