Piracka biżuteria od Swarovskiego

Swarovski kontynuuje współpracę z Disneyem, powołując do życia kolekcję inspirowaną filmem "Piraci z Karaibów"
/ 23.05.2011 07:44
– Świetnie się bawiliśmy, szukając charakterystycznych i symbolicznych kodów ukrytych w świecie „Piratów z Karaibów”. Chcieliśmy uniknąć stereotypów, dlatego staraliśmy się zinterpretować symbole i motywy wizualne w nowoczesny sposób, co jest typowe dla wszystkich kolekcji Swarovski. W efekcie powstała nowoczesna, nieszablonowa, ‘rockowa’ kolekcja, – zapowiada Nathalie Colin, Dyrektor Kreatywna w firmie Swarovski.

Gwiazdami czterech linii tej oryginalnej kolekcji, w której zaznaczają się wpływy subkultury gotyckiej oraz stylistyka retro, są czarne perły, czaszki i kordelasy. Kolekcję zaprojektowano tak, by zarówno kobiety, jak i mężczyźni znaleźli w niej coś dla siebie.

Linia „Angelica” czerpie inspirację z postaci, w którą na ekranie wciela się Penélope Cruz. Symbole kordelasa i pistoletu, kojarzące się z szermierczym talentem bohaterki i jej umiłowaniem przygód, zdobią obydwa naszyjniki tej linii. Ten motyw obejmuje ponadto repliki biżuterii, którą w filmie nosi nieustraszona Angelica: utrzymany w stylu retro wisiorek w kształcie krzyża ozdobiony kryształkami techniką pavé oraz pierścień ze smokiem udekorowany zielonymi, miniaturowymi kryształkami ręcznie osadzonymi techniką Pointiage®. – Odtworzyliśmy efekt postarzenia metalu, dzięki czemu klejnoty zyskały zabytkowy wygląd, upodabniając się do biżuterii noszonej przez piratów w XVII i XVIII wieku, – wyjaśnia Nathalie Colin.

Zęby rekina, busola i list w butelce z linii „High Sea” sprawią, że każdy poczuje się jak na pokładzie pirackiego statku. Ośmiokątny wisior pokryty czarną emalią i zdobiony kryształkami techniką pavé kryje busolę z ruchomą tarczą. Oryginalną wersję tego klejnotu będzie nosił w filmie kapitan Jack Sparrow.

Inspirowana okrętem kapitana Jacka Sparrowa linia „Black Pearl” to kwintesencja tajemniczości i wyrafinowania. Naszyjnik, wisiorek, pierścionki i kolczyki, w których wykorzystano marynistyczne motywy kotwicy i liny okrętowej, tworzą razem bardzo kobiecy i stylowy komplet. Subtelne wykończenie biżuterii kryształkami pavé podkreśla urzekające piękno czarnych, kryształowych pereł w każdym z elementów kompletu.

W linii „Skulls and Swords” na pierwszy plan wysuwają się wpływy męskiej estetyki. Czaszki jako ozdoba pierścienia, sztywnej bransolety i wisiorka gwarantują uderzający efekt. Są to wyroby w stylu unisex charakteryzujące się czystym i minimalistycznym wzornictwem.