POLECAMY

Alexa Chung na 100-tne urodziny Superga

Superga jedna z najbardziej znanych na świecie firm produkujących trampki ma już 100 lat!
Alexa Chung na 100-tne urodziny Superga fot. serwis prasowy
Marka powstała we Włoszech w 1911 r. produkując obuwie na gumowej podeszwie. Ale już 1925 roku powstały pierwsze płócienne trampki, która stała się ich znakiem rozpoznawczy. W tych czasach był to szalenie innowacyjny produkt.

W ciągu zaledwie kilku lat SUPERGA sprzedawała już ponad tuzin modeli – dedykowanych do uprawiania wielu dyscyplin sportowych - koszykówki, tenisa, yachtingu oraz gimnastyki. Rozwój postępował niezmiernie szybko, a trampki stawały się coraz bardziej popularnym obuwiem. W latach 60-tych marka produkowała ok. 12 milionów butów rocznie.

Z czasem portfolio firmy poszerzało się – w tatach 70-tych, wprowadzono skórzane modele oraz przeciwdeszczowe obuwie ochronne z gumy. Jednak niezmiennie od wielu lak niezaprzeczalnym best-sellerem jest model 2750, którym obecnie można kupić w niemal każdym kolorze, deseniu, wzorze oraz w wersji vintage (celowo postarzanej), a także wykonany ze skóry. Najbardziej lubianymi kolorami są klasyczne; ecri, biały, granat i czarny.

W tym sezonie marka przeżywa swój renesans – przy wiosenno-letniej kampanii współpracowano z Alexą Chung – jadną z najlepszych na świecie modelek i ikona stylu.

Wyłącznym dystrybutorem marki SUPERGA w Polsce jest HEGO’S, wszystkie modele dostępne są w sklepach HEGO’S oraz w sklepie on-line www.sklep.hegos.eu
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)