Siła szpilki - sexy obcas zawsze w modzie

Są takie buty, które nigdy nie wychodzą z mody. To oczywiście szpilki. O ich sile można by długo dyskutować. Zwolennicy utrzymują, że nie ma nic bardziej wdzięcznego niż widok kobiety na obcasach. Przeciwnicy swoje racje uzasadniają kwestią zdrowotną. I chociaż ich krój co sezon ulega zmianie, zawsze pozostaną modne.
Są takie buty, które nigdy nie wychodzą z mody. To oczywiście szpilki. O ich sile  można by długo dyskutować. Zwolennicy utrzymują, że nie ma nic bardziej wdzięcznego niż widok kobiety na obcasach. Przeciwnicy swoje racje uzasadniają  kwestią zdrowotną. I chociaż ich krój co sezon ulega zmianie, zawsze pozostaną modne.

Precyzja przede wszystkim

Wykonanie wygodnej pary szpilek wymaga wiedzy inżynierskiej i delikatności chirurga. Oprócz umiejętności potrzebny jest jeszcze artystyczny zmysł i wyczucie elegancji. Z całą pewnością posiada go Manolo Blahnik, najsłynniejszy na świecie projektant obuwia. Kreator, podobnie jak jego poprzednicy, przyznaje, że kobieca stopa wymaga szczególnej oprawy, ponieważ jest cudem boskiego stworzenia. Podobno najłatwiej rozpoznać charakter kobiety po butach, niemniej jednak ta na płaskiej podeszwie pozbawiona jest tajemnicy. Gwiazdy Hollywood porównują jego buty do przejażdżki najdroższym samochodem.

Siła szpilki - sexy obcas zawsze w modzie


Liderzy na rynku.
Blahnik, syn Czecha i Hiszpanki, studiował scenografię teatralną w Paryżu. Na salony wprowadzony został przez Palome Picasso. Projektowaniem butów zajął się dopiero za radą Diany Vreeland, legendarnej szefowej amerykańskiego "Vogue'a".
Na drugim miejscu  wśród projektantów szpilek jest Brytyjczyk Jimmy Choo. Jeszcze do niedawna znany był tylko koneserom. Obecnie posiada 250 sklepów na całym świecie. W jego butach najlepiej wybrać się... na ceremonię rozdania Oscarów.


Siła szpilki - sexy obcas zawsze w modzie


Ze szpilą w sercu
O tym, że obcasy to najsilniejsza kobieca broń wiedziała też księżna Diana. Tego wieczoru, kiedy książę Karol w wywiadzie telewizyjnym przyznał się do cudzołóstwa, wystąpiła przed kamerami w czarnych wysokich szpilkach. Z całą pewnością można przyznać, że  zwyciężyła, bo to jej a nie Karolowi, współczuł cały świat.


Siła szpilki - sexy obcas zawsze w modzie
Siła szpilki - sexy obcas zawsze w modzie


Modna choroba

Coraz więcej kobiet przyznaje się do fobii na temat butów. Kupują jeszcze więcej i nigdy nie jest ich za dużo. Są szarą eminencją całego stroju. Można założyć piękną sukienkę ale dopiero one nadadzą kreacji wyszukanego stylu. Wpływają na nasz wygląd jak żaden inny dodatek. Warto o tym pamiętać. A co najważniejsze, nie muszą zawsze być wcale czarne.


Siła szpilki - sexy obcas zawsze w modzie

I tak je kochamy
Mężczyźni uwielbiają szpilki za to, że są seksowne. Kobiety mają zdecydowanie więcej powodów. Przede wszystkim ich rozmiar nie zależy od tuszy, a fason od wieku, jak to ma miejsce w przypadku ubrań. Poza tym można ich mieć nieskończoną ilość. Można by powiedzieć, że butów nigdy nie jest za dużo. A jeśli już nie mieścisz na półce kolejnej pary, pozostaje tylko jedno rozwiązanie... kupić nową szafę. Nieważne dokąd  zmierzasz, ważne, żebyś miała wygodne buty.


Siła szpilki - sexy obcas zawsze w modzie

fot. Gianmarco Lorenzi
Karolina Wojciechowska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
Dziwi mnie polaczenie tresci artykulu i zdjec ktore ten artykul ozdabiaja. Artykul wspomina Jimiego Choo i Blahnika ale ani slowa na temat tego kto jest autorem tych pantofli i kozaczkow ze zdjec ktore ozdabiaja artykul. A to przeciez Gianmarco Lorenzi Otoz oprocz 4 modeli z logo we dwoje wszystkie pozostale to jego dziela. Nie wiem kto i kiedy wystapil w Blahnikach albo Jimim Choo ale Rihanna i Beyonce na pewno , nowy teledysk Beyonce to w klapkach od Gianmarco. Katie Price tez wystapila na dywanie czerwonym tego lata w Londynie. Moze nie na topie ale nadal slawna Mariah Carey tez jest fanką Gianmarco. A na koniec pytanie - dlaczego wyslawiani sa Blahnik i Choo ale zdjecia sa butow Gianmarco ?
/9 lat temu
Artykuł ciekawy i nawet zabawny. tylko edycja miejscami szwankuje.. :( "Coraz więcej kobiet przyznaje się do fobii na temat butów. Kupują jeszcze więcej i nigdy nie jest ich za dużo." - to "chyba" nie o fobię chodziło.. A o coś wręcz przeciwnego;P "A co najważniejsze, nie muszą zawsze być wcale czarne. " - powinno być: nie muszą wcale być zawsze czarne. Przynajmniej o ile to zdanie ma mieć sens:)
/9 lat temu
rzeczywiście kobieta w szpilkach jest smukła jak osa...