Buty - kolekcja ECCO wiosna-lato

Miękkie jak proszek i czyste jak mydło Przygotujcie się na radykalne zmiany w modzie! Ostre barwy przybrały łagodniejszy wyraz w damskiej kolekcji ECCO na wiosnę i lato 2007. Zmiany pójdą w kilku różnych kierunkach, jednak według Poula Erika Jakobsena, właściciela PEJ Gruppen
/ 15.05.2007 09:06
Miękkie jak proszek i czyste jak mydło. Przygotujcie się na radykalne zmiany w modzie! Ostre barwy przybrały łagodniejszy wyraz w damskiej kolekcji ECCO na wiosnę i lato 2007.

butyZmiany pójdą w kilku różnych kierunkach, jednak według Poula Erika Jakobsena, właściciela PEJ Gruppen – skandynawskiego instytutu analizy trendów - jedną z najbardziej dominujących tendencji będzie tendencja zwana Powder and Soap.

- W ciągu ostatnich kilku lat moda przywdziewała jaskrawe kolory, tymczasem trend Powder and Soap będzie niejako opozycją do tego, do czego przyzwyczailiśmy się do tej pory. Powder and Soap to niezwykle prosty i kobiecy szyk, z przewagą jasnych i stonowanych barw. W tym przypadku efekt kontrastu zapewnią materiały oraz gra światła z cieniem, a nie kolory. To nowa delikatna linia – wyjaśnia Poul Erik Jakobsen.

Kolekcja ECCO wiosna – lato 2007 dla pań doskonale wpisuje się w ten nurt. Nowe buty i sandały City Manila, City Singapore oraz City Shanghai są nowoczesne i przeznaczone dla klientek młodych duchem. Prosty design, który przydaje butom elegancji i wyrazistości, pasuje zarówno do wieczorowej sukni, jak i dżinsów. Modny wygląd podkreślają ciekawa i całkowicie nowa gama kolorystyczna, a także miękkie skóry o zmatowionej powierzchni.

Nowy trend był dla nas ogromnym wyzwaniem. Nie poprzestaliśmy wyłącznie na stworzeniu 8 nowych barw, wykorzystaliśmy też nowy rodzaj zmatowionej skóry, który pasuje do bardziej miękkiej i stonowanej stylistyki. Kolorystyka i materiał w połączeniu z prostym i eleganckim wzornictwem daje oszałamiający efekt – opowiada Lone Enghave, dyrektor działu kolekcji kobiecej ECCO.

Nowe, ekscytujące kolory oraz zmatowione skóry zostały też użyte w części fantastycznej i wyjątkowo kobiecej kolekcji w stylu sportowym: Casual Sevilla, Casual Ibiza oraz Casual Hong Kong.