Cara Brookins sama wybudowała dom fot. Facebook Cara Brookins

Cara Brookins wybudowała dom używając tylko tutoriali z YT - niezwykła historia

Ta historia brzmi jak prawdziwy "American Dream". Cara Brookins wybudowała dom sama ze swoimi dzieciakami!
Weronika Kwaśniak / 19.01.2017 09:25
Cara Brookins sama wybudowała dom fot. Facebook Cara Brookins

Ta opowieść brzmi jak scenariusz trzymającego w napięciu filmu, ale wydarzyła się naprawdę. Chociaż całość jest smutna, to happy end zaskakuje i daje nadzieję na to, że cuda są możliwe - jeśli tylko wystarczająco mocno ich pragniemy!

Cara Brookins to samotna mama czwórki dzieci. W podziw wprawia już choćby fakt, że sama radzi sobie z ich wychowaniem. Kobieta nie miała łatwego życia - 2 nieudane małżeństwa okazały się nie tylko niewypałami uczuciowymi. Były też niestety pełne przemocy...

Samotna mama adoptowała 6 sióstr, aby nie zostały rozdzielone

Gdy Cara rozstała się z drugim mężem i postanowiła zakończyć kolejną toksyczną relację, przeżyła następny życiowy dramat. Chory psychicznie stalker skutecznie zatruwał życie jej i dzieciom. Kiedy kobieta pokonała kolejne trudności, była całkowicie pozbawiona pewności siebie i pełna wątpliwości co do swojego życia. Uznała, że zarówno ona, jak i jej pociechy zasługują na prawdziwy azyl. Na miejsce na ziemi, w którym będą czuć się naprawdę bezpiecznie.

Był tylko jeden kłopot. Cara nie mogła sobie pozwolić na nowy dom. Nie było jej na to stać. Zdecydowała więc, że aby zaoszczędzić na robociźnie, wybuduje go sama. Z pomocą swoich dzieci. Bez żadnej wiedzy i doświadczenia.

fot. Facebook Cara Brookins

Takie procesy nie dzieją się oczywiście z dnia na dzień. Wszystko zaczęło się 10 lat temu, w 2007. Pociechy Cary miały wtedy 2, 11, 15 i 17 lat.

- Kiedy wpadłam na pomysł, żeby samodzielnie wybudować dom, wszyscy myśleli że oszalałam. W sumie... za każdym razem gdy o tym słyszałam, mnie samą to naprawdę szokowało!

Jak opowiada kobieta, wzięła kredyt na 150 tysięcy dolarów (obecnie odpowiednik około 600 tysięcy złotych). Oprócz pożyczki rodzina potrzebowała już tylko... dziesiątek tutoriali z YouTube'a i dużej dawki pracy zespołowej! Dzięki filmikom nauczyli się, jak wybudować dom, poczynając od samych fundamentów. Obecnie Cara wraz z Jadą, Romanem, Drew i Hope zamieszkuje pięciopokojowy dom. I udowadnia, że cuda się zdarzają - musimy im tylko trochę pomóc!

fot. Facebook Cara Brookins

Cara Brookins jest pisarką i właśnie wydaje nową książkę, w której opowiada o swoim życiu oraz budowaniu domu. Jest dumna ze swoich dzieci, które dzięki tym doświadczeniom nauczyły się naprawdę wiele:

- Mogą zrobić wszystko. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. To niesamowita sprawa!


fot. Facebook Cara Brookins