roślina która jest hitem na Instagramie fot. Adobe Stock, Inna

Ta roślina jest hitem na Instagramie. Wygląda niesamowicie i kosztuje… 19 zł

Ten kaktus ma szansę być nową najmodniejszą rośliną 2021 roku. Jest prosty w obsłudze i... bardzo tani.
Urszula Wilczkowska / 10.06.2021 08:54
roślina która jest hitem na Instagramie fot. Adobe Stock, Inna

Szukasz niebanalnej, pięknej rośliny, która jednocześnie nie będzie wymagać skomplikowanej pielęgnacji? W trendach na ten rok znajduje się wiele gatunków, które sprostają tym oczekiwaniom, ale niektóre z nich znacznie wybijają się na tle pozostałych. 

Taką rośliną jest na przykład filodendron Pink Princess, którego cena przekracza 800 (!) złotych. Nie możemy zaprzeczyć - jest naprawdę piękny, jednak nie wyobrażamy sobie wydawać aż tyle na kwiaty doniczkowe. Na szczęście Instagram zakochuje się nie tylko w drogich i bardzo rzadkich okazach. W ostatnich tygodniach podbija go egzemplarz, który jest równie elegancki, ale o wiele tańszy.

Epiphyllum anguliger podbija Instagram

Epiphyllum anguliger to kaktus potocznie zwany kaktusem zygzakowanym - swoją nazwę zawdzięcza specyficznej budowie liści przypominającej rybi kręgosłup. Ma wyjątkowo oryginalny pokrój, długie pędy o ciemnozielonej barwie, a odpowiednio pielęgnowany wypuści duże, pachnące kwiaty.

Kaktus zygzak nie jest trudny w uprawie, jednak musisz pamiętać, że nie jest samoobsługowy. To, że kaktusów nie trzeba podlewać, jest jednym z najczęściej powtarzanych mitów o sukulentach. Ta roślina wymaga dużej ilości rozproszonego światła (nie nadaje się więc do łazienki czy kuchni bez okna). Między podlewaniem jej podłoże powinno lekko przeschnąć.

Kaktus będzie wyglądał przepięknie postawiony na półce w ozdobnej doniczce o modnym wzorze - w ostatnich miesiącach królują zwłaszcza doniczki z motywem twarzy, ale jeśli wolisz wnętrza w stylu glamour, postaw na złotą osłonkę. Pamiętaj jednak, by nie przesadzać Ephiphyllum zbyt wcześnie. Możesz to zrobić dopiero, gdy korzenie w całości wypełnią doniczkę. 

Czytaj także:
Dzięki tej 1 rzeczy sadzonki roślin doniczkowych urosną silne i zdrowe. Masz ją w kuchni
Przed podlewaniem roślin nakłuj ziemię wykałaczką. To odmieni twoje rośliny
Twoje rośliny nie mają się zbyt dobrze? Dodaj do wody odrobiny tego produktu ze swojej łazienki, a odżyją na nowo