Tłumy ludzi w sklepach fot. Adobe Stock

W galeriach handlowych pustki. Tylko TEN JEDEN sklep przeżywa prawdziwe oblężenie

Im większa powierzchnia sklepu, tym więcej klientów może zrobić zakupy. Niektórzy bardzo wzięli to sobie do serca. Przed wejściem stoją kolejki na kilkadziesiąt osób.
/ 04.05.2020 14:08
Tłumy ludzi w sklepach fot. Adobe Stock

Na otwarcie galerii handlowych 4 maja czekali wszyscy spragnieni zakupów. A przynajmniej tak mogłoby się wydawać. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej, bo klienci wcale nie szturmują sklepów w centrach handlowych, za to wyjątkowo stęsknili się za tymi z meblami i wyposażeniem wnętrz.

To, co dzieje się w niektórych sklepach sieci IKEA, przerosło chyba wszelkie oczekiwania i szacunki.

Tłumy w sklepach IKEA

Otwarcie galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych w czasie epidemii stało się faktem. Sklepy sieci IKEA poinformowały swoich klientów o tym, ile osób może wejść do środka. Powierzchnia sklepów IKEA jest ogromna, zatem mogłoby się wydawać, że kolejek do wejścia uda się uniknąć. Okazuje się jednak, że tak wiele osób wybrało się na zakupy stacjonarne, że przed sklepami od rana ustawiają się bardzo długie kolejki.

Dla przykładu, w sklepie w Katowicach może przebywać jednocześnie 1300 osób. Mimo to w godzinach porannych, na zewnątrz ustawiła się duża kolejka chętnych do wejścia.


Sieć uprzedziła swoich klientów także o tym, że restauracje i sale zabaw są wyłączone z użytku. Na normalnie, rodzinne zakupy, trzeba jeszcze poczekać.

Jakie zasady obowiązują teraz w sklepach IKEA?

Galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe zostały zobowiązane do przestrzegania określonych wytycznych. Szwedzka sieć sklepów zdradziła, jak od 4 maja br. wyglądają zakupy w sklepach IKEA:

  • dezynfekcja wózków zakupowych po każdym kliencie;
  • wstęp tylko w rękawiczkach i maseczce;
  • nakaz zachowywania odstępu 2 metrów;
  • limity w windach i punktach obsługi klienta;
  • pokój zabaw i punkt gastronomiczny wyłączone z użytku.

Nadal można testować meble, a więc siadać na kanapach czy fotelach. Nie obowiązują godziny dla seniorów. W sklepach zostały poustawiane dozowniki z płynem dezynfekującym, z których mogą korzystać klienci. Sieć sklepów zachęca także do tego, by na zakupy zabierać własne torby.

To też może cię zainteresować:Wejście do galerii handlowej tylko z rządową aplikacją? Ministerstwo dementuje plotkiKiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne?Zniesione godziny dla seniorów - od kiedy nie będą obowiazywać