kiedy otwarcie salonów fryzjerskich fot. Adobe Stock

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne? Znamy stanowisko rządu

Czy salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną otwarte jeszcze w maju? Jest duża szansa na to, że tak właśnie się stanie.
/ 30.04.2020 17:23
kiedy otwarcie salonów fryzjerskich fot. Adobe Stock

Na 4 maja zapowiedziano otwarcie galerii handlowych - będzie można zrobić zakupy, ale centra handlowe będą działać w nowym reżimie sanitarnym. Obowiązkowe będzie zakrywanie nosa i ust, a także zachowywanie bezpiecznego odstępu od innych klientów.

Jednak najbardziej chyba nie możemy doczekać się wznowienia działalności salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich - stanowisko rządu

Na ostatniej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego nie odniesiono się do kwestii ew. otwierania salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

Jednak nowy schemat planu odmrażania gospodarki z podziałem na etapy, wyraźnie wskazuje, że otwarcie salonów fryzjerskich nastąpi w 3. etapie. Rzecznik rządu zapytany o to, kiedy możliwe będzie otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, wypowiedział się na antenie Polsat News:

Połowa maja to realny termin.
- powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Można więc mieć nadzieję na to, że już wkrótce będzie można pofarbować włosy u specjalisty lub je skrócić.

Na razie nie wiadomo, jak miałaby wyglądać taka usługa - czy fryzjer zobowiązany byłby do zakrywania nosa i ust i czy możliwe jest wygodne strzyżenie osoby mającej maseczkę. O dwumetrowym dystansie w takiej sytuacji nie może być mowy, ale już o założeniu rękawiczek przez fryzjera - zapewne tak.

Zobacz więcej informacji:Jak ma wyglądać opieka w przedszkolu i w żłobku po ponownym otwarciu? Oto wytyczneW Zawierciu oznaczane są kosze na śmieci zakażonych. Prokuratura bada sprawęWłoska wyspa dopłaci turystom, którzy przylecą na wakacje. Darmowe noclegi i bilety wstępów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)