POLECAMY

5 rzeczy, których nie powinniśmy kupować dziecku, jeśli były wcześniej używane

Wiedzieliście o tym?
Marta Słupska / 11 miesięcy temu

Rozsądny rodzic wie, kiedy można oszczędzić i kupić coś używanego, a kiedy, dla dobra dziecka, lepiej zainwestować w zupełnie nowy egzemplarz.

Nie tylko zarazki

O tym, ile kosztuje posiadanie dziecka, wie każdy rodzic: wraz z rozwojem malucha trzeba wciąż kupować mu nowe ubranka, buty i przedmioty codziennego użytku. Wiele z nich można pożyczyć lub odkupić od bliskich, są jednak i takie, których zdecydowanie nie powinniśmy dawać dziecku, jeśli były wcześniej używane przez kogoś innego.

Dlaczego? Zazwyczaj przez wzgląd na bezpieczeństwo naszej pociechy – i nie chodzi tu tylko o zarazki, które możemy w ten sposób przenieść na malucha. Czasem są to zupełnie inne, ale równie groźne powody.

Zobaczcie w naszej galerii, co mamy na myśli.

Ta modelka ma tak ciemne i krzaczaste brwi, że porównuje się ją do Fridy Kahlo!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/11 miesięcy temu
W ciucholandach nawet dla siebie nie powinno się kupować butów,bielizny,skarpet,rajstop-jedynie to np.spódnice i sukienki,bluzki,kurtki,spodnie-oczywiście takie w dobrym stanie i należy je wyprać wcześniej.
/11 miesięcy temu
Myślę, że tu chodzi raczej o kupowanie w ciucholandach, a nie używanie po dzieciach w rodzinie. Przecież wiadomo, że w rodzinie można używać, bo wiadomo w czym było prane i co się z tym działo. W ciucholandzie bym nie kupiła pościeli, ciuszków czy butów dla dziecka.
/11 miesięcy temu
Z pościelą i ubraniami to bzdura! pościel mam po starszej córce, a ona po kuzynie. Biorąc pod uwagę, że z kołdry prawie nie korzystamy, bo córka śpi odkryta to jest prawie nie używana. Zarówno poduszki, kołdra, jak i poszewki nadają się do prania i piorę je tak jak pozostałe ubrania. więc skąd te bakterie? Ubrania tez trzeba mieć jednorazowe i po jednym użyciu wyrzucić? To samo pieluchy tetrowe, które można wygotować.