śmierć z powodu wszawicy fot. Adobe Stock

Wszawica powodem śmierci 12-latki. Wielokrotne ukąszenia wszy doprowadziły do anemii i... zawału serca

Z pozoru niegroźny atak wszy głowowych doprowadził do śmierci dziecka. Ta historia nigdy nie powinna się wydarzyć, bo to, czego doświadczyła dziewczynka trudno nazwać zwykłym zaniedbaniem.
/ 02.10.2020 08:54
śmierć z powodu wszawicy fot. Adobe Stock

Wszawica u dzieci nie jest wcale rzadkim zjawiskiem. Wydaje się, że to przypadłość błaha, tymczasem wszy, kąsające dziecko doprowadziły do anemii i ataku serca. Dziewczynka zmarła w urągających życiu ludzkiemu warunkach.

Dziewczynka zmarła przez atak wszy

Ta smutna historia nigdy nie powinna się wydarzyć. Ostatnie 3 lata dziecka to życie w brudnym pokoju opanowanym przez wszy, ciągłe, bolesne ukąszenia, a na końcu - śmierć. Dramat rozegrał się w jednym z domów w stanie Georgia w USA.

12-letnia Kaitlyn mieszkała wraz z rodzicami w domu pełnym odchodów zwierząt, po których opiekunowie nie sprzątali. W całym domu było brudno, a pokój dziewczynki został dosłownie opanowany przez pasożyty. 

Wielokrotne ukąszenia doprowadziły do dużego spadku żelaza we krwi, co było powodem anemii. Powtarzające się ukąszenia doprowadziły także do ataku serca, który doprowadził do śmierci dziewczynki.

Po śmierci Kaitlyn wszczęto dochodzenie. W jego toku ujawniono, w jak koszmarnych warunkach musiała funkcjonować. Na kilka miesięcy przed śmiercią przestała uczęszczać do szkoły, w ostatnich tygodniach nie zażywała nawet kąpieli. Wiele wskazuje na to, że nastolatka była zbyt osłabiona, by wychodzić z domu.

Jej ciało zostało odnalezione obok zarobaczonego materaca. Śledczy przyznał, że po raz pierwszy widział tyle wszy u jednego człowieka.

Rodzice odpowiedzą przed sądem za śmierć dziewczynki

Ustalono, że dziecko można było uratować i to rodzice są winni zaniedbań. Rodzina była regularnie odwiedzana przez pracownika socjalnego, dziecko często odsyłano do ciotki, ponieważ w domu panowały przerażające warunki.

Wiadomo również, że dziewczynka po urodzeniu miała zostać odebrana rodzicom i trafić do adopcji, jednak ostatecznie zdecydowano, że dziecko pozostanie z rodzicami. Dziś, wiedząc, jak wyglądało jej życie, trudno wyobrazić sobie gorszy scenariusz.

38-letni ojciec i 37-letnia matka dziecka zostali aresztowani. Odpowiedzą za rażące zaniedbanie, wiele wskazuje na to, że postawiony zostanie im zarzut morderstwa. Synowie pary zostali zabrani z domu przez służby społeczne.

Źródło: Irish Daily Mirror

Czytaj więcej informacji:
Pijana matka bawi się z dzieckiem w skateparku. Szokujące nagranie trafiło do sieci
Trzylatka utknęła w pralce. Bęben zaczął wypełniać się wodą
Założyła szkła kontaktowe i oślepła. Imprezowe przebranie okazało się początkiem koszmaru