Słońce czy raczej deszcz? Jakiej pogody możemy się spodziewać 1 listopada?

Mamy dobre i złe wiadomości.
Słońce czy raczej deszcz? Jakiej pogody możemy się spodziewać 1 listopada? fot. Fotolia

Dla wszystkich, którzy wyobrażali sobie, że tegoroczne święto Wszystkich Świętych spędzą na cmentarzu otulonym kolorowymi liśćmi, w cieple i na słońcu, mamy niestety nienajlepsze wiadomości pogodowe.

Będzie padać?

Spójrzmy prawdzie w oczy: za kilka dni rozpoczyna się listopad. Wraz z nim, jak co roku, możemy spodziewać się spadku temperatury. Zresztą typowo jesienna aura trwa w Polsce już od kilku dni – w weekend w wielu miejscach kraju nie dość, że wiał bardzo silny wiatr, to jeszcze było zimno i padał deszcz.

Niestety, w ciągu kolejnych dni próżno oczekiwać znaczącej poprawy pogody. 1 i 2 listopada ma wprawdzie wiać nieco mniej, jednak wciąż możliwe są opady deszczu. Na szczęście w większości rejonów Polski będą one niewielkie i – o dziwo – mamy też szansę na słońce. Mimo to warto ciepło się ubrać, ponieważ pogoda nie będzie nas rozpieszczać: ma być zimno i wilgotno, a temperatura powinna wynosić od 5 do 10 stopni Celsjusza.

Na cmentarz radzimy więc ubrać się na cebulkę, zabrać nieprzemakalne buty i parasolkę. 1 listopada będzie pewnie jednym z tych dni, które można scharakteryzować słowami z filmu: czasem słońce, czasem deszcz... :)

Zobacz inne wiadomości na Polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)