Ojciec trzymał swojego synka tuż nad przepaścią, by zrobić zdjęcie. Wywołał w sieci prawdziwy skandal

Ojciec zaryzykował życie syna dla udanej fotografii fot. Adobe Stock
Turysta z Chin nie miał problemu, by zaryzykować bezpieczeństwo swojego dziecka dla udanego zdjęcia. Jego zachowanie szybko spotkało się z krytyką internautów.
/ 15.07.2020 14:09
Ojciec zaryzykował życie syna dla udanej fotografii fot. Adobe Stock

Rodzice bardzo często lubią się chwalić w mediach społecznościowych zdjęciami swoich dzieci. Niestety, bywa tak, że chęć pokazania ciekawej fotografii może przyćmić zdrowy rozsądek. Tak najwyraźniej było w przypadku mężczyzny z Chin, który dla jednego zdjęcia zaryzykował życie swojego syna. 

Ojciec trzymał syna nad przepaścią, żeby zrobić ciekawe zdjęcie

Jak donosi magazyn „The Paper”, do dramatu omal nie doszło przy popularnej w Chinach drodze Hongjing. Na trakt wijący się między szczytami gór mówi się „Droga Diabła”, ponieważ jest wyjątkowo niebezpieczny. Jeden niefortunny krok i można spaść w przepaść. Piękne widoki rekompensują jednak strach i na szlaku nie brakuje turystów i fanów przyrodniczej fotografii. 

Jeden z turystów postanowił zaskoczyć wszystkich oryginalnym zdjęciem. Niestety nie było to zaskoczenie pozytywne. W mediach społecznościowych można zobaczyć zdjęcie i video, na którym mężczyzna trzyma swojego synka tuż nad przepaścią, a pozostali członkowie rodziny robią mu zdjęcia. Dziecko wisi wyłącznie na dłoni ojca i potrzeba tylko chwili, by spadło i prawdopodobnie nie przeżyło upadku. 

Turyści natychmiast zgłosili sprawę do lokalnej policji, która nie zdążyła zatrzymać mężczyzny. To nie znaczy, że ominą go konsekwencje. Jeśli organom ścigania uda się ustalić tożsamość mężczyzny na zdjęciu, rozpocznie się postępowanie w sprawie narażenia dziecko na niebezpieczeństwo. 

Nagranie incydentu obejrzano już w sieci ponad 13 milionów razy i udostępniono kilkanaście tysięcy razy. Zagraniczne media również komentują sprawę, krytykując zachowanie turysty. 

Droga Hongjing została przekształcona w punkt widokowy w 2009 roku, kiedy 19-kilometrowy odcinek drogi został udostępniony dla pieszych. Specjalna konstrukcja pozwala podziwiać panoramę gór na wysokości aż 904 metrów nad poziomem morza.

Może cię też zainteresować: 
Pokazała zdjęcie swojej 3-letniej córki w pełnym makijażu. "Nie powinno być tego w Internecie"
80-letnia położna zdradza kontrowersyjne metody porodu. Nie uwierzycie, do czego wykorzystuje widelec
Wrzuciła ośmiomiesięczne niemowlę do basenu. Rodzice krytykują kontrowersyjną naukę pływania

Redakcja poleca

REKLAMA