Nowa gra na Facebooku – „Wyzwanie 48 godzin” fot. Fotolia

Nowa gra na Facebooku – „Wyzwanie 48 godzin”

Na czym polega?
Marta Słupska / 08.11.2017 09:35
Nowa gra na Facebooku – „Wyzwanie 48 godzin” fot. Fotolia

Jeszcze nie ochłonęliśmy po ostatnich tragicznych w skutkach internetowych grach (wystarczy wspomnieć „Niebieskiego wieloryba” czy „Skin stitching”), a na Facebooku „zakwitło” kolejne wyzwanie angażujące dzieci i młodzież. Jego celem jest upozorowanie własnego zaginięcia i ukrywanie się przez dwa dni. Gra nosi nazwę „Wyzwanie 48 godzin” i ma określone reguły.

Ucieknij i zbieraj punkty

Osoba, która się go podejmuje, ma zebrać jak największą ilość punktów. Zdobywa się je, gdy ktoś zamieści post z imieniem dziecka i informacją o tym, że zaginęło. Im więcej osób zaangażuje się w akcję poszukiwawczą w mediach społecznościowych, tym więc lepiej dla gracza. „Zaginiony” może się ujawnić po upływie 48 godzin od startu wyzwania.

Jak pisze Wirtualna Polska, rzecznik Facebooka poinformował, że jak dotychczas nie było zgłoszeń w sprawie wspomnianej gry, ale zapowiedział, że serwis ściśle współpracuje z ekspertami do spraw bezpieczeństwa nieletnich, m.in. popularną stroną Childnet.

Zachęcamy ludzi do korzystania z narzędzi raportowania dostępnych na każdej stronie na Facebooku. Jeśli zobaczą państwo post dotyczący wyzwania, bardzo prosimy o podjęcie interwencji
– cytuje rzecznika Wirtualna Polska.

Niezależnie od popularności gry w Polsce, warto porozmawiać z dziećmi na jej temat i wyjaśnić im, dlaczego może być niebezpieczna.

Nowe niebezpieczne internetowe wyzwanie: zjadanie piekielnie ostrych papryczek. U jednej osoby spowodowały już dziurę w przełyku!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/17.01.2018 11:37
To jakoś słabo sprawdzacie bo ja znam jedna dziewczyne z mojego miasta uciekła z domu i rodzice zgłosili zaginięcie ardo dużo osób ja szukalo i znaleźli ja nieprzytomna w lesie w trudno dostępnym miejscu