POLECAMY

„Urodziłam się bez nóg, więc muszę żyć po swojemu” – to, co potrafi ta modelka, wprawi was w osłupienie

Jeździ na desce i nartach, surfuje i żyje według motta „Bez nóg, bez limitów”.
Marta Słupska / 6 miesięcy temu

Historia tej 25-latki wydaje się być idealnym scenariuszem na film – wzruszający, momentami smutny, ale dający nadzieję, a przede wszystkim pokazujący, że ograniczenia są tylko w naszych głowach.

Bez nóg, ale z mnóstwem energii

Kanya Sesser mieszka w Los Angeles i jest modelką. Bryluje na Instagramie (obserwuje ją prawie 60,000 osób), uwielbia sport, a wolne chwile spędza jeżdżąc na deskorolce i nartach lub surfując. Taki opis pasuje do wielu młodych dziewczyn, prawda? Sęk w tym, że Kanya zdecydowanie się spośród nich wyróżnia, bo… nie ma nóg. Mimo to jednak żyje tak, jakby była w pełni zdrowa.

Życiowym mottem kobiety jest „No legs, no limits” („Bez nóg, bez limitów”), a przeglądając jej zdjęcia, trudno się z tym nie zgodzić. Swoją energicznością, pewnością siebie i odwagą Kanya mogłaby obdzielić kilkadziesiąt rówieśniczek!

W życiu Kanyi pech mieszał się z niebywałym szczęściem. Kobieta urodziła się w Tajlandii, ale nie wiadomo, kim są jej rodzice – gdy miała dwa lata, zawiniętą w koc znaleźli ją buddyjscy mnisi. Dziewczynkę przebadano i stwierdzono, że nie straciła nóg w żadnym wypadku – musiała się po prostu taka urodzić. Przez kilka lat opiekowało się nią kilka rodzin zastępczych, aż w końcu trafiła do Jane i Davida Sesserów – Amerykanów, którzy stali się jej rodzicami. Po przeprowadzce do Stanów Kanya przez kilka lat uczyła się angielskiego. Od początku angażowała się w sportowe aktywności, odnosiła sukcesy i zdobywała nowych znajomych.

O swojej niepełnosprawności mówi tak, że wielu w pełni sprawnych mogłoby pozazdrościć jej hartu ducha. Kanya zresztą od określenia „niepełnosprawna” woli „wyjątkowo inna”.

„Niepełnosprawny” to słowo, które nie pozwala ci być w pełni tym, kim jesteś. Nadal mogę poruszać się na rękach. Urodziłam się bez nóg, więc muszę żyć po swojemu, mam swoją własną perspektywę. Ale rodzina zawsze mnie wspierała i pomagała mi osiągać wyznaczone cele. Nie doświadczyłabym tyle dobra, gdyby nie oni
– mówi.

Kanya jest zdania, że nie ma czegoś takiego, jak jeden z góry określony standard urody. W wywiadach podkreśla, że brak nóg nie sprawia, że czuje się mniej seksowna. Modeling jest dla niej przygodą, ale nie wiąże z nim przyszłości. Ma jednak na swoim koncie współprace ze znanymi firmami, m.in. Nike czy Billabong.

Nie pozwól ludziom z ograniczonymi horyzontami i złą energią wpływać na swoje życie. Nie pozwól nikomu poniżać siebie. Ignoruj ignorantów. Żyj po swojemu
– mówi Kanya.

W przyszłości kobieta pragnie być mówcą motywacyjnym. Na pewno świetnie sprawdziłaby się w tej roli!

 

It’s not about just me being born without legs and being on a skateboard... NO, it’s about how anything is possible, Limitations only exist if you impose them upon yourself within your mind. Many limit themselves on what they can accomplish in life because they are not aware. One of my favorite quote is from one of my idol @brucelee it says, “If you always put limits on everything you do, physical or anything else, it will spread into your work and into your life. There are no limits. There are only plateaus, and you must not stay there, you must go beyond them.” It’s true. You should take the next level in life and keep going. Don’t be comfortable at the same place and spot cause you need to grow. If one thing doesn’t keep working out and you try to make it happen but it’s not making you happy or succeeding why try anymore you’re only going to keep limiting yourself. Sometimes facing your fears and getting out of your comfort zone is a life taking risk but I’ll tell you that after you step out you’re going to accomplish and receive of what’s down at the end of that tunnel. More to come in life keep going you got this. Don’t let your unconscious mind second doubt you. #skate #nolegsnolimits #skateallday #courage #skateordie #livinglife #dreams #girlsthatskates #skateboarding #happyinternationalwomensday #loveyourself #happiness #workhardplayhard #foreverthesickes #badass #athlete #model Photo credit: @uni_1oak @unileephoto 💥⚡️ Boards: @almostskateboards

Post udostępniony przez 👑Kanya Sesser👑 (@_kayeazee_)

Zobaczcie niesamowite zdjęcia Kanyi w naszej galerii. Ta dziewczyna udowadnia, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

Polecamy:
Straszne czy piękne? Zobaczcie fotografie porodowe, które wygrały w prestiżowym konkursie
„Osiągnęłam dno dna” – blogerka opowiedziała szczerze o chorobie, która dotyka 20% młodych matek

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)