McDonald's będzie wzywał policję do klientów bez maseczek ochronnych. Zarząd potwierdził nowe wytyczne

McDonald's będzie zgłaszał klientów bez maseczek ochronnych fot. Adobe Stock
Dyrektor generalny McDonald's Chris Kempczinski potwierdził, że pracownicy sieci będą ostrzej pilnować obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.
/ 03.08.2020 12:01
McDonald's będzie zgłaszał klientów bez maseczek ochronnych fot. Adobe Stock

Obowiązek zakrywania ust i nosa w Polsce obowiązuje od 16 marca. Obecnie musimy nosić maseczki lub chustki w zamkniętych miejscach publicznych, takich jak sklepy, urzędy czy lokale usługowe. W restauracjach co prawda panują inne zasady, ale część klientów obostrzenie również obowiązuje. Sieć McDonald's postanowiła bardziej rygorystycznie przestrzegać reżimu sanitarnego. Co zamierzają? 

McDonald's będzie walczył z klientami bez maseczek ochronnych

Jak donosi sieć telewizyjna CBS, dyrektor generalny sieci ogłosił właśnie nowy sposób dyscyplinowania gości McDonald's. Chris Kempczinski przyznał, że w restauracjach panuje powszechny problem z osobami, które lekceważą obostrzenia sanitarne. 

Dlatego właśnie zarząd sieci poinformował, że pracownicy McDonald's we wszystkich krajach będą wzywali policję w przypadkach, kiedy klienci odmówią założenia maseczki ochronnej.

Jeśli ktoś nie będzie chciał przestrzegać naszych zasad, będziemy wzywać organy ścigania - zapowiada Kempczinski

Czy w restauracjach musimy mieć maseczkę ochronną? 

Przebywając w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych, twarz możemy odsłonić tylko przebywając przy stoliku i spożywając posiłek. W częściach wspólnych lokalu musimy mieć maseczkę ochronną lub odzież zakrywającą usta i nos. Jeśli np. zamawiamy posiłek na wynos i czekamy na jego odbiór, również musimy stosować się do tego obostrzenia.

Za lekceważenie zasad można otrzymać mandat w wysokości 500 zł, a jeśli sprawa zostanie skierowana do sanepidu, czekać nas może grzywna nawet 30 tys. zł. 

Może cię też zainteresować: 
500+ nie będzie wypłacane w gotówce, ale jako bon? Prezes ZUS: badane są różne możliwości
Pracownicy PKL Zakopane mają koronawirusa. Z kolejki codziennie korzysta kilka tysięcy turystów
Do 2060 roku na świecie nie będzie płodnych mężczyzn? Naukowcy są przerażeni wynikami badań
Niemcy wprowadzają zakaz noszenia burki i nikabu w szkołach. Muzułmanie są wściekli

Redakcja poleca

REKLAMA