Matka 13 dzieci zmarła przez koronawirusa fot. Adobe Stock

Matka 13 dzieci zmarła z powodu koronawirusa. „Była zbyt zmęczona i odeszła bardzo szybko”

Sonia Partridge zmarła przez Covid-19 48 godz. po tym, jak trafiła do szpitala. Osierociła dzieci i zostawiła pogrążoną w rozpaczy żonę.
/ 20.11.2020 10:58
Matka 13 dzieci zmarła przez koronawirusa fot. Adobe Stock

35-letnia Sonia Partridge ze Stockton-on-Tees w Wielkiej Brytanii zmarła z powodu koronawirusa. Zostawiła ukochaną żonę Kerry Ann i 13 dzieci. Jej rodzina wspomina ostatnie chwile młodej mamy. 

Kobieta zmarła z powodu koronawirusa i osierociła 13 dzieci

Jak informuje „Daily Mail”, Sonia wychowywała wraz z żoną dwójkę swoich dzieci z poprzednich związków, sześcioro dzieci Kerry Ann i piątkę wspólnych maluchów, które przyszły na świat dzięki dawcy nasienia. Kiedy zaraziła się koronawirusem, infekcja rozwinęła się niezwykle szybko.

Kobieta trafiła do szpitala w piątek 13-go listopada. Cierpiała na inne choroby przewlekłe, które sprawiły, że przebieg Covid-19 był bardzo ciężki i Sonia nie mogła oddychać ani mówić. 

Byliśmy przy niej, kiedy umierała. Była zbyt zmęczona i zdecydowała, że ​​zdejmie maskę tlenową, a potem odeszła bardzo szybko – wspomina Kerry Ann

Zgodnie z relacją rodziny, 35-latka nie miała na początku żadnych objawów Covid-19, a potem poczuła się zwyczajnie przeziębiona. 

Zaleciłam jej, żeby zrobiła test, ale stwierdziła tylko, że nic jej nie będzie, a potem musiała iść do szpitala 13-go i po 48 godzinach było jasne, że nie będzie powrotu – relacjonowała bratowa Soni

Żona zmarłej jest zrozpaczona jej odejściem i nie wie, jak poradzi sobie samodzielnie z opieką nad 13 dziećmi. Para zmagała się od dawna z problemami finansowymi, które teraz uległy pogłębieniu. Kerry Ann nie stać nawet, by wyprawić żonie pogrzeb. Kobieta przyznaje też, że martwi się o dzieci, które nie do końca rozumieją, że jedna z ich mam odeszła na zawsze. 

Wchodzę do pokoju i spodziewam się, że ją zobaczę. Ale jej tam nie ma. Patrzę, jak młodsze dzieci biegają dookoła, jakby nic się nie zmieniło, i bardzo trudno jest zaakceptować, że nigdy nie zobaczy, jak one dorastają - podsumowuje wdowa po Soni

To też może cię zainteresować:
Szef MEN: musimy przygotować się na kolejne miesiące nauki zdalnej
Polska dostanie nową szczepionkę na koronawirusa. Ma aż 90% skuteczności
Aż połowa testów na koronawirusa w Polsce jest pozytywna. To najgorszy wynik od początku pandemii w Europie