Marzec miesiącem kobiet w Wikipedii - akcja Art+Feminism

Wikipedia fot. Fotolia
Kobiece biografie to zaledwie 15% polskiej Wikipedii... W marcu możemy to poprawić!
Marta Wilczkowska / 06.03.2017 08:38
Wikipedia fot. Fotolia

Na pewno korzystałaś kiedyś z Wikipedii. To chyba jedno z bardziej popularnych źródeł wiedzy na tematy wszelakie. Niestety, w naszej polskiej wersji strony wiedzy mocno ograniczonej...

Dlaczego ograniczonej? Otóż w porównaniu do anglojęzycznej wersji strony mamy 500 tys. mniej kobiecych biografii. Tak jest: brakuje nam PÓŁ MILIONA biografii kobiet, które w różny sposób zasłużyły się ludzkości! Na szczęście już niedługo, bo 11 marca 2017, każda i każdy z nas będzie miał okazję, żeby to zmienić!

Janusz Korwin-Mikke: "Kobiety są słabsze, mniej inteligentne i powinny zarabiać mniej"

Wikipedia też jest kobietą

W tym roku po raz kolejny społeczność wikipedystów wraz ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska organizuje w marcu akcję "Wikipedia też jest kobietą", podczas której dodają i rozbudowują biogramy sławnych i zasłużonych kobiet. W zeszłym roku 31 wikipedystom udało się stworzyć lub poprawić ich aż 300!

 

W tym roku organizatorzy akcji poszli o krok dalej i 11 marca organizują spotkanie "Wiki-pierwiastek kobiecy", podczas którego zarówno doświadczeni wikipedyści, jak i zupełni wikipediowi nowicjusze będą mogli wspólnie pracować nad kobiecymi biogramami.

Szczegóły akcji znajdziecie na stronie Stowarzyszenia Wikimedia Polska. My na pewno tam będziemy, a wy?

Nareszcie! LEGO wprowadza zestawy klocków z kobietami-naukowcami!

Tagi: kobieta, Polki

Redakcja poleca

REKLAMA