Stanisław Michalkiewicz z Radia Maryja fot. screen: RadioMaryja

„Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga”. To słowa Michalkiewicz o wyroku za gwałt

„Dostać milion złotych, któż by nie chciał”. Stanisław Michalkiewicz związany z mediami ojca Rydzyka w okrutny i obrzydliwy sposób skomentował wyrok, w którym zasądzono odszkodowanie dla wielokrotnie i brutalnie zgwałconej ofiary księdza. Odpowie za to, co powiedział?
Małgorzata Germak / 09.10.2018 14:36
Stanisław Michalkiewicz z Radia Maryja fot. screen: RadioMaryja

Katarzyna w wieku 13 lat padła ofiarą księdza pedofila. Została przez niego uwięziona i przez kilkanaście miesięcy brutalnie gwałcona. Teraz jako 24-letnia kobieta nadal walczy z traumą po tamtych zdarzeniach. Jest pod opieką psychologa. Jak donosi Newsweek, pedofil – ksiądz Roman B. – odsiedział 4 lata w więzieniu. Wyszedł i mieszka w komfortowych warunkach w domu księży emerytów.

Katarzyna zażądała odszkodowania, lecz nie od oprawcy, tylko zgromadzenia, do którego należy. Jest wyrok! Sąd uznał jej rację i przyznał milion złotych odszkodowania i dożywotnią rentę w wysokości 800 zł. Wyrok przypieczętował też sąd apelacyjny. Towarzystwo Chrystusowe księży, które ma wypłacić zasądzone pieniądze, zamierza się odwoływać do Sądu Najwyższego.

„Ku*wy nie są tak wynagradzane”

Publicysta związany z Radiem Maryja i Telewizją Trwam, Stanisław Michalkiewicz, zamieścił na swoim kanale na YouTubie komentarz do sprawy. Ciężko tego słuchać na spokojnie.

„Gdyby to ode mnie zależało, to bym zlecił przebadanie pani sędzi przez konsylium weterynarzy (…). Dostać milion złotych za molestowanie, że tam kiedyś ktoś tam wsadził rękę pod spódniczkę. No któż by nie chciał. Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga, a tu milion złotych i dożywotnia renta” – mówił rozbawionym tonem.

Jestem pewien, że teraz panienki jedna przez drugą na wyścigi będą sobie przypominać, jak były molestowane
– to słowa publicysty Stanisława Michalkiewicza

„Milion złotych to taka panienka jedna z drugą całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. Żadne kurwy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie” – to jego słowa. Tak naprawdę powiedział. I na koniec dodał:
„Teraz będą te panienki o płci obojga sobie przypominały, jak były molestowane, ale selektywnie, będą typowały księży z najzamożniejszych parafii”.

Kto ma silne nerwy, może sam wysłuchać pełnego komentarza publicysty na temat wyroku za gwałt księdza na nastolatce.

Publicysta odpowie za swój obrzydliwy komentarz?

Ofiara księdza pedofila tego nie wytrzymała. „Ta dziewczyna dwie minuty po tym, jak media napisały o tym nagraniu, skontaktowała się ze mną. Płakała, jak to czytała. Na pewno wystąpi na drogę sądową przeciwko tej osobie, ale musi trochę odreagować proces, który dopiero co się zakończył” – powiedział „Wirtualnej Polsce” Marek Lisiński, prezes fundacji „Nie lękajcie się”. Fundacja pomaga aktualnie Katarzynie.

„Ona przeszła bardzo, bardzo dużo i naprawdę potrzebuje spokoju. Jej życie zostało złamane i będzie się z tym zmagać do końca życia” – mówił w WP prezes fundacji.

Czytaj też:Rodzice nie zapięli swojego dziecka w foteliku samochodowym. Córeczka zginęła, a oni usłyszeli wyrokPadłaś ofiarą molestowania? „Potraktuj napastnika z szacunkiem, bo będzie czuł się urażony”

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/25.01.2019 20:06
Stanisław Michalkiewicz związany z mediami ojca Rydzyka ? To jest manipulacja informacyjna. Jest niezależnym i krytycznym wobec PIS i hierarchii kościoła i krytycznym wobec europejskiego lewactwa publicystą. W wypowiedzi swej krytykował - wyrok sądu do czego każdy ma ustawowe prawo. I wykładnię prawną wyroku dot "zbiorowej odpowiedzialności" jako - sprzeczną z zasadami ustroju prawa RP. U nas prawo stanowi że Np. Jeśli nauczyciel molestował uczennicę to dyrekcja szkoły nie odpowiada za przestępstwo przedstawiciela "ciała pedagogicznego" I tyle. A przecież nie postarała się ; ) o jego pion moralny. Michalkiewicz nie kwestionował odpowiedzialności sprawcy i uznała że wyrok 4 lata był zbyt łagodny jak na rozmiar postawionych zarzutów. I znowu manipulcja żebyś - z góry wiedziała co masz myśleć ;) "Kto ma silne nerwy niech go posłucha" Jeszcze go nie posłuchałaś ani słowa - ale już wiesz że swołocz :)
/27.12.2018 23:23
Żałosny artykuł.