POLECAMY

Magdalena Żuk sama „prosiła się o nieszczęście”? Słowa księdza wywołały burzę

„Kochane panie jeżeli nas oglądacie: wyjazd samotnej kobiety na wczasy, do kraju arabskiego, to jest proszenie się o nieszczęście” – powiedział na antenie TVP Info ksiądz Zieliński.
Marta Słupska / rok temu
Magdalena Żuk sama „prosiła się o nieszczęście”? Słowa księdza wywołały burzę fot. Magdalena Żuk

Niewyjaśniona dotąd śmierć Magdaleny Żuk w egipskim kurorcie budzi mnóstwo wątpliwości i jest szeroko komentowana w mediach. Na temat tajemniczych wydarzeń z jej udziałem powstało już kilkanaście hipotez, żadna jednak nie została jeszcze udowodniona. Teraz burzę w internecie wywołały słowa księdza Henryka Zielińskiego. Czy słusznie?

Sama się prosiła?

Ksiądz Henryk Zieliński w programie TVP Info, zapytany o komentarz w sprawie śmierci Magdaleny Żuk, odpowiedział, że kobieta udająca się samotnie do kraju arabskiego sama prosi się  nieszczęście.

Wyjazd samotnej kobiety na wczasy, do kraju arabskiego, to jest proszenie się o nieszczęście”. Nie osądzając tej kobiety, która tam pojechała, to przed wakacjami - naprawdę znam też trochę kraje arabskie, znam kraje muzułmańskie - kochane panie jeżeli nas oglądacie: wyjazd samotnej kobiety na wczasy, do kraju arabskiego, to jest proszenie się o nieszczęście. Ja nie osądzam tej kobiety, ale naprawdę to jest proszenie się o nieszczęście
– mówi ksiądz na antenie.

Internauci, w większości oburzeni słowami księdza, komentują: „To tak, jakby oskarżyć kobietę, że miała za krótką spódnicę i dlatego została zgwałcona”, „Dobrze, że ksiądz wie przed śledczymi, co się stało w Egipcie” czy „Szkoda, że duchowny zapomniał o chrześcijańskim umiłowaniu bliźniego”. Wiele komentarzy jest na tyle niecenzuralnych, że nie nadają się do cytowania.

Czy gniew internautów jest słuszny? Z pewnością samotna podróż atrakcyjnej kobiety do arabskiego kraju jest ryzykowna, ale czy wypowiadając takie słowa ksiądz nie przerzuca odpowiedzialności za to, co się wydarzyło, z ewentualnych sprawców na ofiarę? Jesteśmy ciekawe waszej opinii w tej sprawie.

Magdzie Żuk podano "narkotyk zombie"?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
Wiem ze ta wypowiedz księdza Zielinskiego jest bolesna dla rodziny ale trzeba spojrzec prawdzie w oczy..Jak mozna jechac samotnie do takiego kraju. Ladna, młoda i samotna kobieta sama sie rzuca w oczy arabów. Współczuje tylko jej co musiała tam biedna przejść nie majac wsparcia w nikim.
/rok temu
Ja również zgadzam się z księdzem i myślę, że każdy kto był w kraju muzułmańskim powinien się z tym zgodzić. Oczywiście nie obwiniam tej dziewczyny i podobnie jak większość jestem poruszona jej historią, jednak sama nigdy nie zdecydowałabym się na samotny wyjazd. Zagrożenie czyha tam na każdym kroku. Tym bardziej, że była Ona atrakcyjną blondynką, które jak wiadomo są uwielbiane przez cudzoziemców. Wszystkim odradzam takie wyprawy.
/rok temu
Zgadzam się z opinią księdza.Trzeba oddzielić obwinianie ofiary od realnego zagrożenia.Ksiądz jej nie ocenia ani NIE OBWINIA,co zresztą sam podkreśla.Jednak ma słuszną rację-skoro kobieta udaje się w takie miejsce BEZ PARTNERA ,znając właśnie zagrożenie jakie niesie za sobą tamtejszy obyczaj oraz wyznanie religijne-to faktycznie sama pcha się w paszczę lwa.Nie ma co ukrywać.Nikt tu nie mówi,że PROSIŁA się o taki los.Jednak zlekceważyła zagrożenie i poleciała.
POKAŻ KOMENTARZE (1)