Jak technologia zmieniła życie człowieka?

To wina technologii, czy samego człowieka?
To, że świat wygląda dziś zupełnie inaczej niż ten sprzed 100 lat, nikogo dziwić nie powinno. Zadziwiające jest jednak to, że nasze życie mocno zmieniło się w ciągu ostatnich 10-20 lat. Weźmy pod uwagę dzieciństwo. Kiedyś maluchy bawiły się w berka, skakały na skakance, grały w klasy, warcaby i miały naprawdę niezłą radochę! A dziś? Komputer, gry, iPhony. Dawniej najgorszą karą było to, że rodzice dawali ci szlaban na wychodzenie na podwórko. A dziś? Zakaz gry na PlayStation, czy odłączony internet są najsmutniejszą rzeczą na świecie. Ale to nie wszystko.

Zabawy z dzieciństwa, które my kochałyśmy, a których dziś dzieci już nie pamiętają

Telefony, komputery, selfie, a gdzie w tym wszystkim emocje?

Masz urodziny? Prędzej znajomy wyśle ci sztuczne "100 lat" na Messangerze, niż zadzwoni lub wpadnie w odwiedziny. Dziś przecież każdemu szkoda czasu. Łatwiej jest poklikać, wysłać emotikonkę, albo wirtualny tort. A relacje międzyludzkie? A czy to w ogólne jeszcze kogoś obchodzi?

Zamiast gry w piłkę nożną, najnowsza Fifa na komputer! Bieganie po parku? Intensywny trening na siłowni? Obiad z rodziną? Jasne, ale najpierw wszystko trzeba udokumentować pięknym selfie lub zdjęciem na Instagrama. Zanim zaczniecie jeść posiłek, trzeba jeszcze nałożyć filtr na fotkę, a danie stygnie.

SketchShe parodiuje użytkowników Instagrama. Ty też tak korzystasz z tej aplikacji?

Podobnie z siłownią. Trening? Ważniejsze niż gubienie kilogramów, czy modelowanie sylwetki staje się zrobienie zdjęcia z obowiązkowym hasztagiem #fitgirl. Miłość? Wyznajemy ją sobie na Fejsbuku lub w SMSach. Telefon? Nie ważne ile trzyma bateria lub jakie ma parametry. Liczy się marka, nazwa, firma i oczywiście fejm!

Zobacz zdjęcia, które w dość obrazowy sposób pokazuj, jak zmieniło się nasze życie przez lub dzięki technologii.