Dziecko fot. Adobe Stock

Film z 6-miesięczny chłopcem na nartach wodnych jest viralem. Internauci oburzeni bezmyślnością rodziców

Mindi i Rich Humpherysowie wpadli na bardzo kontrowersyjny pomysł, który miał im zapewnić popularność w sieci. I tak się faktycznie stało - ich film wywołał ogromne oburzenie w sieci.
Urszula Wilczkowska / 25.09.2020 08:29
Dziecko fot. Adobe Stock

Rodzice mają teraz różne pomysły, by oni lub ich dzieci zabłysnęły w internecie. Zwykle są to raczej głupie, ale nieszkodliwe rzeczy - przebieranie dzieci, malowanie ich, robienie im żartów... Czasem jednak robią się naprawdę niebezpieczne. Chociaż ciągle apeluje się o rozwagę przy zabawie z dziećmi w morzu czy jeziorze, niektórzy rodzice niewiele robią sobie z ostrzeżeń.

Nie tak dawno cały świat obiegło nagranie, na którym 3-latka na dmuchanym jednorożcu została uratowana przez załogę statku na środku Morza Jońskiego. Dziś internet podbija nieodpowiedzialne zachowanie rodziców z USA. Swoje 6-miesięczne niemowlę przypięli do nart wodnych i włożyli do wody, by ciągnęła je motorówka. Rich i Mindi Humpherysowie nie widzą w tym nic nieodpowiedniego.

6-miesięczne dziecko na nartach wodnych

Cała rodzina dumnie udostępniła zdjęcia i nagrania z tego wydarzenia na swoich kontach na Instagramie. Jak się okazuje, rodzice postanowili sprawić taki „prezent” swojemu dziecku z okazji ukończenia 6 miesięcy. Chociaż (na szczęście) chłopiec nie wygląda na przestraszonego i nie płacze, nie da się ukryć, że to zachowanie jest wyjątkowo nieodpowiedzialne. To zdanie podziela znaczna większość internautów - w komentarzach posypała się lawina krytyki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I went water skiing for my 6 month birthday. Apparently that’s a big deal… #worldrecord

Post udostępniony przez Rich Casey Humpherys (@richcaseyhumpherys)

Poszedłem na narty wodne z okazji skończenia 6 miesięcy. Podobno to poważna sprawa... #rekordświata
- pisze w imieniu swojego syna Rich Humpherys.

Chociaż pojawiają się nieliczne głosy aprobaty, w komentarzach zdecydowanie górują te nieprzychylne rodzicom chłopca opinie. Zarzuca się im całkowity brak jakiejkolwiek odpowiedzialności i narażanie życia, a także zdrowia swojego dziecka.

Po co? Dla cholernym like'ów? Wstydźcie się. To tylko dziecko. Nie ma nawet jeszcze odpowiednich mięśni, by samemu stać na nogach. Pozwólcie mu dokonywać osiągnięć we własnym tempie zamiast przypinać go paskami w nienaturalnych pozycjach tylko po to, by osiągnąć coś, co wy sami uważacie za sukces, nie wspominając oczywistej potrzeby atencji ze strony obserwatorów
- czytamy w komentarzach.

To mogło się skończyć źle na tyle różnych sposobów, że powinny się tym zainteresować odpowiednie służby. Jego stopy są przypięte do deski, gdyby się przewrócił, złamałby obie kostki, nie mówiąc już o karku, gdyby źle wylądował na wodzie. Chociaż ma na sobie kamizelkę ratunkowej, przy tej prędkości z łatwością mógłby utonąć, gdyby woda dostała się do jego płuc. Całkowita bezmyślność
- wtóruje inny internauta.

Rodzice chłopca zdecydowanie osiągnęli swój cel - ich wideo stało się prawdziwym viralem. Niestety nie z powodu podziwu nad wyczynami półrocznego niemowlęcia, a z powodu ich własnej bezmyślności.

To też może cię zainteresować:
RPP: oddzielenie matki i dziecka po porodzie jest niezgodne z prawami pacjenta. Za ich łamanie szpitale czeka wysoka kara
Duński program dla dzieci w ogniu krytyki. Dzieci oglądają nagich dorosłych
27-letni gwiazdor disco-polo zatrzymany za proponowanie stosunku 14-latce. Grozi mi 8 lat więzienia