Dziecko poparzone po sprayu Banana Boat SPF 50

Krem z filtrem UV fot. Fotolia
Ta historia powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich rodziców!
Marta Wilczkowska / 21.05.2017 14:23
Krem z filtrem UV fot. Fotolia

14-miesięczna dziewczynka doznała dotkliwych poparzeń po zastosowaniu kremu z filtrem UV. Chodzi o spray Banana Boat SPF 50 (dostępny w Stanach Zjednoczonych).

Dziecko poparzone kremem z filtrem UV

Rebecca Cannon, mama dziewczynki, posmarowała ręce i buzię córki kremem ochronnym w sprayu. Niestety, ten zamiast chronić przed słońcem, wywołał dotkliwe poparzenia chemiczne skóry dziecka. Kobieta postanowiła podzielić się zdjęciem małej Kyli ku przestrodze:

Według informacji podanych na opakowaniu produktu, spray może być stosowany u dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Niestety, przypadek małej Kyli nie jest odosobniony. Pod postem kobiety pojawiły się komentarze opisujące inne przypadki podobnie gwałtownych reakcji po użyciu tego kremu.

Jak pisze Rebecca, firma produkująca Banana Boat SPF 50 nie poczuwa się jednak do odpowiedzialności za skutki uboczne swojego produktu:

Rozmawiałam z Banana Boat i aktualnie wygląda na to, że oprócz zwrotu kosztów zakupu, nie zamierzają zrobić czegokolwiek w tej sprawie.

Przykry i bolesny przykład małej Kyli powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich rodziców. Przed zastosowaniem każdego nowego produktu na delikatnej skórze dziecka koniecznie sprawdźcie opinie o nim!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA