POLECAMY

6 (kosztownych) błędów, które popełniasz, robiąc zakupy spożywcze

Ciebie też dotyczą?
Małgorzata Machnicka / 7 miesięcy temu

Część z nas robi je codziennie po wyjściu z pracy, inni zostawiają sobie tę (wątpliwą) przyjemność na weekend. Bez względu na to, którą filozofię wyznajecie, oczywistym jest to, że bez zakupów spożywczych żyć się nie da.

A czy zastanawialiście się kiedyś jak robić je bardziej sprawnie i ekonomicznie? Niestety, większość z nas, albo daje się nabierać producentom na ich handlowe sztuczki, albo robi zakupy niechlujnie, przez co traci nie tylko czas ale i pieniądze.

A przecież wystarczy wprowadzić kilka prostych trików, aby zakupy były po pierwsze przyjemniejsze, a po drugie bardziej oszczędne.

Powstało centrum handlowe z używanymi rzeczami!

1. Nie robisz listy zakupów

To największy błąd, który popełnia większość z nas. Bez listy zakupów kupujemy mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, które bardzo prawdopodobnie zmarnieją w lodówce niewykorzystane. Nasza rada? Na początku tygodnia zróbcie porządną listę na cały tydzień planując śniadania, obiady i kolacje - gwarantujemy, że zaoszczędzicie dzięki temu sporo pieniędzy i nie będziecie marnować jedzenia.

Więcej trików na kolejnych slajdach!

JYSK kontra IKEA - gdzie kupicie ładniejsze rzeczy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 miesięcy temu
Podstawa to właśnie lista. Po liście najważniejsze jest sprawdzanie ceny i tego czy po prostu opłaca się kupować dana markę. Kiedyś prowadziłam małe dochodzenie i wyszło że znana marka serków (tych z żółtym głodem) robi serki dla pewnej sieci marketów. Różniło je jedynie opakowanie. I szczerze mam w nosie nosie czy jest kolorowe piękne i nie wiem jakie jeszcze. Trzeba trochę poszperać ale można kupić dużo dobrych jakościowo produktów w dobrych cenach