POLECAMY

Powstało centrum handlowe, w którym kupicie same używane rzeczy!

Z przyjemnością wybrałybyśmy się tam na zakupy!
Małgorzata Machnicka / 11 miesięcy temu
Powstało centrum handlowe, w którym kupicie same używane rzeczy! fot. Fotolia
W tym jednym ze szwedzkich centrów handlowych można kupić tylko dwa rodzaje produktów: zrecyklingowane i wyprodukowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nazywa się ReTuna Recycling i powstało w mieście Eskilstuna, około 140 km od Sztokholmu. W czym tkwi jego fenomen?

Jak kiedyś wyglądała Melania Trump?

W tym centrum handlowym można znaleźć wyłącznie używane przedmioty. I nie mamy na myśli tu wyłącznie ubrać czy dodatków. Znaleźć tu można również meble i elementy wyposażenia wnętrz, zabawki, rowery, urządzenia elektroniczne czy artykuły sportowe. Rzeczy dostarczają sami Szwedzi - są dokładnie czyszczone, odnawiane i naprawiane. To taki uporządkowany targ staroci! 
 
Co prawda, w ReTunie można kupić też nowe artykuły, ale tylko te, które zostały wyprodukowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Wiemy, gdzie kupić masło połowę taniej!

Przy centrum handlowym znajdują się kontenery, w których Szwedzi mogą zostawiać stare przedmioty. Do dawnego blasku przywraca je specjalna firma, a następnie produkty są dystrybuowane do poszczególnych sklepów w galerii. W ReTunie organizowane są też szkolenia z recyklingu. 
 
To, co w Polsce wydaje się nie do pomyślenia, w Szwecji jest na porządku dziennym. Właścicielem sklepu jest miejska spółka. To radni zdecydowali, że stworzenie takiego miejsca to dobry pomysł. Nie wierzycie? W 2016 roku ReTuna sprzedała produkty za ok. 3,5 mln zł.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11 miesięcy temu
biorą pod uwag ę ich zarobki to niewiela ta firma zarobiłe. Wyhcodzi na to ze cih przychód dzienny to okolice 10 tys. zł co na galerię handlową jest bardzo mało.