Andrzej Duda o noszeniu maseczek ochronnych fot. ONS.pl

Andrzej Duda skomentował obowiązek noszenia maseczek. „Nie każdy może, nie każdy lubi”

Słowa prezydenta wywołały poruszenie. Andrzej Duda opowiedział, co naprawdę sądzi o obowiązku noszenia maseczek ochronnych.
/ 04.08.2020 09:23
Andrzej Duda o noszeniu maseczek ochronnych fot. ONS.pl

W związku z gwałtownym skokiem zachorowań na Covid-19, który pojawił się w Polsce na koniec lipca, Ministerstwo Zdrowia przypomniało obywatelom, że w kraju wciąż panuje obowiązek zasłaniania nosa i ust. Niestety, wiele osób lekceważy ten nakaz i rezygnuje z noszenia maseczek nawet w miejscach publicznych. Odniósł się do tego prezydent Andrzej Duda, który na temat maseczek ma dość kontrowersyjną opinię.

Andrzej Duda o obowiązku noszenia maseczek

Prezydent Andrzej Duda podczas oficjalnej konferencji prasowej w Krakowie został zapytany o epidemię koronawirusa i gwałtowny wzrost nowych zakażeń. Polityk zapewniał dziennikarzy, że sytuacja jest pod zupełną kontrolą. Dużą liczbę wykrywanych przypadków Covid-19 usprawiedliwił wykonywaniem dużej liczby testów. 

Dziennikarze zapytali go również o to, dlaczego podczas spotkań z obywatelami prezydent nie stosuje odpowiedniego dystansy oraz nie nosi maseczki. Andrzej Duda odpowiedział, że „jest na wolnym powietrzu”, ale na tym nie skończył. 

Apeluję o zachowanie dystansu i jeżeli ktoś może, to oczywiście zachęcam też do noszenia maseczek. Natomiast nie każdy może, nie każdy lubi, a jesteśmy na wolnym powietrzu. Radzimy sobie z tym problemem, mamy wypracowane już metody i tych zachorowań w Polsce było w czasie epidemii znacznie mniej niż w innych krajach – powiedział Duda

Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy epidemia jest już w Polsce przeszłością, co podkreślał w swoich wypowiedziach. Stwierdził m.in., że „zachorowań w Polsce w czasie epidemii było znacznie mniej niż w innych krajach”.

Koronawirus w Polsce - aktualne dane

Na dzień 4 sierpnia w Polsce potwierdzono już 47 469 zakażeń koronawirusem. Zmarło 1732 pacjentów. Najtrudniejsza sytuacja epidemiologiczna dotyczy w dalszym ciągu woj. dolnośląskiego, gdzie chorych jest już ponad 16 tys. osób. 

Może cię też zainteresować: 
500+ nie będzie wypłacane w gotówce, ale jako bon? Prezes ZUS: badane są różne możliwości
Pracownicy PKL Zakopane mają koronawirusa. Z kolejki codziennie korzysta kilka tysięcy turystów
Do 2060 roku na świecie nie będzie płodnych mężczyzn? Naukowcy są przerażeni wynikami badań
Niemcy wprowadzają zakaz noszenia burki i nikabu w szkołach. Muzułmanie są wściekli