Kochasz koty? Poznaj nasz ranking 10 najpiękniejszych ras kotów na świecie!

Koty to jedne z najbardziej uwielbianych, domowych pupili. Są piękne i niezależne, a także dają wiele radości. Przygotowałyśmy ranking 10 najpiękniejszych ras kotów z całego świata! Zgadzasz się z nim?
Weronika Kwaśniak / 29.09.2014 07:00

Chociaż koty, w przeciwieństwie do psów, nie są nazywane najlepszymi przyjaciółmi człowieka, to i tak uwielbiamy je za ich tajemniczość, nieprzewidywalność i ogromny urok. Koty chodzą własnymi drogami, ale chyba właśnie to stanowi o ich atrakcyjności! Ile ras, tylu indywidualnych przedstawicieli. Każdy z nich jest piękny na swój własny sposób!

Najładniejsze koty świata - nasz ranking

Tajemnicze spojrzenie kocich oczu połączone z przymilnym mruczeniem potrafi zmiękczyć niejedno serce. Nie każdy kot lubi pieszczoty - wiele z nich bywa indywidualistami, którzy wolą zaspokajać swój instynkt łowiecki.

Dawniej były kojarzone z czarownicami, ale z kolei w wielu kulturach nadal są traktowane jako święte. Wielbiciele tych zwierząt nie gniewają się za podrapane meble i zmienne nastroje swoich kociaków. Specjalnie dla was stworzyłyśmy subiektywny ranking 10 najładniejszych ras kotów - sprawdźcie nasze typy i zagłosujcie w naszej sondzie!

To także może ci się przydać!
10 najczęstszych kłopotów, jakie sprawiają koty! 
Jak prawidłowo karmić swojego mruczącego przyjaciela? 

Zobacz 10 najładniejszych ras kotów!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/21.03.2019 12:55
Najpiękniejszy jest kot syberyjski. I mój Marcel - kot europejski :) A przynajmniej europejskie są najmądrzejsze
/30.12.2016 21:28
Dla mnie najpiękniejszą rasą kota jest Ragdoll. Nie wiem, czemu tej rasy tu nie wpisano:(
/03.10.2014 01:06
Najladniejsze sa persy albo egzotyczne-chociaz persy maja splaszczone ryjki i to jest nie ladne.Ale Main Coony wcale mi sie nie podobaja-nie rozumiem wynikow.
POKAŻ KOMENTARZE (3)