To najładniejsze rasy kotów! Zobacz, czy znasz te rasy

Koty to jedne z najbardziej uwielbianych, domowych pupili. Są piękne i niezależne, a także dają wiele radości. Swoim mruczeniem koją stres, a podczas zabawy mogą naprawdę zmęczyć właścicieli. Zobacz nasz ranking i sprawdź, jakie są najpiękniejsze rasy kotów. Może masz którąś z nich w domu?
/ 21.06.2022 15:00

Chociaż koty, w przeciwieństwie do psów, nie są nazywane najlepszymi przyjaciółmi człowieka, to i tak uwielbiamy je za ich tajemniczość, nieprzewidywalność i ogromny urok. Koty chodzą własnymi drogami, ale chyba właśnie to stanowi o ich atrakcyjności! Ile ras, tylu indywidualnych przedstawicieli. Każdy z nich jest piękny na swój własny sposób!

Dlaczego kochamy koty?

Koty to niezależne, tajemnicze i trudne do odczytania zwierzęta. Mają różne charaktery i swoje humorki. Niektóre z nich uwielbiają się przytulać i zwykle trzymają się blisko człowieka, inne chowają się w kątach lub wysoko na szafkach. Niektóre cechy charakteru są kojarzone z konkretnymi rasami, choć zdarzają się wyjątki. Koty to doskonali towarzysze w domu - poprawiają nastrój, pomagają zmniejszyć codzienny stres, a co najważniejsze - obdarzają właścicieli miłością, którą okazują na swój sposób. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie rasy uznawane są na najładniejsze koty świata, sprawdź naszą galerię.

Najładniejsze koty świata - nasz ranking

Tajemnicze spojrzenie kocich oczu połączone z przymilnym mruczeniem potrafi zmiękczyć niejedno serce. Nie każdy kot lubi pieszczoty - wiele z nich bywa indywidualistami, którzy wolą zaspokajać swój instynkt łowiecki. Koty wolno ufają, ale mocno się przywiązują i potrafią rozkochać w sobie niejednego fana psów czy innych domowych pupili.

Dawniej były kojarzone z czarownicami, a w wielu kulturach nadal są traktowane jako święte. Wielbiciele tych zwierząt nie gniewają się za podrapane meble i zmienne nastroje swoich kociaków. Wielu kociarzy traktuje swoich pupili jak dzieci i wcale się temu nie dziwimy. Specjalnie dla was stworzyłyśmy subiektywny ranking 10 najładniejszych ras kotów - sprawdźcie nasze typy i zagłosujcie w naszej sondzie!

Na podstawie artykułu opublikowanego pierwotnie 29.09.2014 przez Weronikę Kwaśniak.

Czytaj także:
Ile kosztuje kastracja kota
Jak przeliczyć wiek kota na ludzki
Jak zrobić drapak dla kota

Redakcja poleca

REKLAMA