Mania z poznańskiego zoo walczy o prestiżowy tytuł. Wszystkie ręce na pokład

Mania z poznańskiego zoo walczy o prestiżowy tytuł. Wszystkie ręce na pokład fot. Twitter.com, Zoo Poznan
Trwa głosowanie na najpiękniejszego manula na świecie. Do finału ma szansę się dostać polska reprezentantka - Mania. Musimy jej jednak w tym pomóc. Zobacz, co możesz zrobić, aby zwierzak z poznańskiego zoo znalazł się w czołówce.
/ 22.04.2024 12:16
Mania z poznańskiego zoo walczy o prestiżowy tytuł. Wszystkie ręce na pokład fot. Twitter.com, Zoo Poznan

Trwa Manul World Cup ’24, czyli coroczne Światowe Mistrzostwa Manuli. To rywalizacja uroczych dzikich kotów, które mieszkają w ogrodach zoologicznych. Jednym z nich jest manul z Polski. Mieszkaniec, a w zasadzie mieszkanka poznańskiego zoo, Mania, walczy o prestiżowy tytuł, a my musimy jej w tym pomóc.

Mania z poznańskiego zoo walczy o prestiżowy tytuł

Twitterowy profil Daily Mantle co roku organizuje konkurs na najpiękniejszego manula świata. Te małe drapieżne ssaki z rodziny kotowatych robią wrażenie na wszystkich. Trudno się zatem dziwić, że rywalizacja jest zacięta. W mistrzostwach startują bowiem manule z całego świata.

W ubiegłym roku zwycięzcą został polski zwierzak, manul Magellan. Kociak z poznańskiego zoo zdobył dzięki temu popularność na całym świecie. Teraz o ten sam tytuł walczy jego… mama. Mania to urocza manulka, która zasługuje na zwycięstwo w tym prestiżowym konkursie. Musimy jej w tym jednak pomóc.

Głosowanie na najpiękniejszego manula świata

Mistrzostwa polegają na głosowaniu na swojego faworyta. Wszystko odbywa się na portalu X – właśnie tam każdy z nas może zagłosować na najpiękniejszego manula. Aktualnie kociaki walczą o wejście do finału.

Mania rywalizuje w półfinale o miejsce w czołówce konkursu z manulem Polly. Dwie samiczki idą łeb w łeb, więc musimy zrobić wszystko, aby to polski zwierzak triumfował i miał szansę na wygraną. Dzięki temu kolejny rok z rzędu o poznańskim zoo będzie głośno.

Mania wśród czterech najpiękniejszych manuli świata. (…) Dziękujemy za Wasze głosy – pisze poznańskie zoo.

Głosować można w ankiecie udostępnionej na Twitterze przez Daily Mantle. A nam nie pozostaje nic innego, jak oddać swój głos i mocno trzymać kciuki za Manię. Jeżeli połączymy siły, z pewnością uda jej się pokonać konkurencję, a na pewno na to zasługuje, bo jest przepięknym zwierzakiem. Sam zobacz, jaki to zachwycający manul. 

Źródło: Twitter.com, DailyMantle/Twitter.com, Zoo Poznan

Czytaj także:
Kokosanka z Gdańska ma szansę na prestiżowy tytuł. W końcu nie ma sobie równych
Posłuchaj, jak maleńki tygrysek śpiewa w zoo. Czegoś takiego nigdy nie słyszałeś
Najpsistojniejsi modele pod słońcem. O tej akcji schroniska mówi cała Polska

Redakcja poleca

REKLAMA