Jakich akcesoriów potrzebuje Twoje akwarium?

Akwarium z morską wodą jest namiastką dna ciepłych mórz południowych. Urządza się je dość łatwo, ze względu na bark roślin, ale jest trudniejsze w utrzymaniu niż akwarium słodkowodne.
Samo akwarium to nie wszystko. By woda w nim pozostawała w miarę czysta przez pewien czas i by zapewnić mieszkającym w nim rybkom właściwe warunki niezbędny jest zakup odpowiednich akcesoriów. Pytanie tylko jakich?
/ 11.11.2018 23:01
Akwarium z morską wodą jest namiastką dna ciepłych mórz południowych. Urządza się je dość łatwo, ze względu na bark roślin, ale jest trudniejsze w utrzymaniu niż akwarium słodkowodne.

Jeśli właśnie zaczynasz swoją przygodę z urządzaniem akwarium z pewnością przydadzą Ci się nasze rady dotyczące skompletowania niezbędnych akcesoriów do Twojego akwarium.

By być zadowolonym ze swojego akwarium będziesz potrzebował: akcesoria dekoracyjnych, pomp i filtrów, podłoża i roślin akwariowych, preparatów akwarystycznych i preparatów do roślin.

Akcesoria dekoracyjne

Wśród akcesoriów dekoracyjnych znajdziesz szeroki wybór korzeni, zamków, grot, skał, wśród których Twoje rybki poczują się jak na prawdziwym dnie morskim. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić z nadmiarem tych elementów – przecież rybki potrzebują miejsca do pływania. W tej kategorii akcesoriów znajdziesz również tapety i tła do akwariów. Są to elementy wykonane z tworzyw lub żywic bezpiecznych dla ryb, a jednocześnie łatwych w czyszczeniu. Ich zastosowanie sprawia, ze akwarium wydaje się większe, ponieważ wiele tapet tego rodzaju daje wrażenie głębi.

Jakość wody

Chcą hodować rybki musisz nauczyć się kilku podstawowych wiadomości na temat filtrów, grzałek, pomp, napowietrzania czy i oświetlenia niezbędnego do zapewnienia komfortu rybkom. Wszystkie te elementy musisz dobierać w zależności od wielkości akwarium, gatunku rybek.

Polecamy: Jak czyścić akwarium?

Podłoże i rośliny akwariowe

W zależności od wielkości akwarium i rybek, w nim mieszkających możesz wybrać różny rodzaj podłoża: kwarcowe naturalne, żwirowe o różnej grubości żwiru, oraz w jednym kolorze (białym, szarym) lub mieszankę kolorów białego i czarnego. Możesz też wybrać z szerokiej gamy żwirków kolorowych, które występują we wszystkich kolorach tęczy. W kwestii roślin akwariowych możesz wybrać te sztuczne lub żywe, które będą rosły.

Preparaty akwarystyczne i preparaty do roślin

W tej grupie produktów znajdują się sole do wody w akwarium, preparaty uzdatniające tę wodę oraz wzbogacające ja w składniki mineralne. Jeśli oprócz rybek prowadzisz uprawę roślin w akwarium być może będziesz potrzebował nawozu do tych roślin. 

Czytaj także: Po czym poznać zdrowa rybę?

Redakcja poleca

REKLAMA